19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 25 Kasım 2016 19:25

“Kadın Hareketi Mühürlenemez”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

“Kadın Hareketi Mühürlenemez”

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle mücadele gününde Chp Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil bir basın bildirisi yayınlayarak şiddeti kınadı ve “Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Ve Dayanışma Günü1 diyerek başlayan açıklamasında şunları söyledi, “Yani bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür.

Yani bugün kadına  yönelik şiddet olgusunun hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan çağdışı ve gerici anlayıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini dünyanın gündemine tekrar tekrar taşıma günüdür.

Yaşadığımız coğrafyada;  Kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kalmakta ve öldürülmektedir.

Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadır.

Medyatik bir özelliği yok ise , ne basında ne de bültenlerde yer almaktadır. Ülkenin gündemi o kadar ağırdır ki! Kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye...

Kadın haklarını savunan, kadınların örgütlü mücadelesinin olmazsa olmazı olan kadın derneklerini de, mühürlemek bu bahane ile şahane oldu onlar için. Hükümetin insan haklarını savunan kimselere tahammülü yok. Kapattılar çünkü; Kadın ,üstelik örgütlü kadın, haklarının varlığının bilincinde kadın. En büyük tehlike onlar için bilmiyorlar ki ! Kadın hareketi MÜHÜRLENEMEZ

Bunca olumsuzluk karşısında, her ne olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi ve kadınları olarak, asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.... Kadını erkekle eşit görmeyen ,toplumsal yaşamda yok sayan siyasal anlayışa ve onun karanlığına asla teslim olmayacağız.

Emeğimize, bedenimize,kimliğimize sahip çıkarak, Topluma ve bizlere dayatılmak istenilen gerici cinsiyetçi yaşam tarzını reddediyoruz. Yasaklarla, mühürlerle bizi uzaklaştırmak istedikleri alanlarımıza sokaklarımıza sahip çıkıyoruz. Bu ülkenin Cumhuriyete inançlı özgür ve güçlü bireyleri olarak, örgütlenerek ve dayanışarak kadın cinayetlerine,tacize,tecavüze her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Biz CHP’li kadınlar olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha yinelerken; Eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için emeğimizden, bedenimizden, kimliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor kadına yönelik şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede ,sevgiyi,saygıyı,güveni ve umudu örgütleyerek “Umut Var Biz Varız” diyoruz.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü