18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 27 Kasım 2016 16:59

Yürüyüş Planı Puro İçerken mi Yapıldı?

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Yürüyüş Planı Puro İçerken mi Yapıldı?

Haftalar öncesinden duyurusu yapılan ve Didim Belediyesi ile FETÖ ilişkisi söylentileri üzerine bahsedilen yürüyüş Cuma günü Söke’den başladı. 4 günde Didim’e varmayı planladıklarını belirten yürüyüş gurubunun başlangıcında İnşaatların durdurulduğu gerekçesiyle mahkemelik olan ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın evinin kurşunlanması ve  bazı belediye meclis üyelerine yapılan sldırıların planlayıcısı olduğu iddiasıyla tutuklanan bir inşaat firması sahibinin olması dikkat çekti.

İnşaat firması sahibi ile Didim’in eski belediye başkanının birlikte verdikleri poz günlerce konuşulmuş ve yapılan bazı saldırıların bu masada planlandığı da iddia edilmişti. Söke’den başlayan yürüyüş öncesi aynı iş adamının yürüyüşçülerin yanında olması  bu yürüyüşünde yine benzer masada yapılmış olabileceği söylentileri Didim’in gündemine düştü.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay yürüyüşle ilgili ve kendi adının geçmesi ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada bu konuya dikkat çekti.
Yürüyüş programı kapsamında tepki gösterilen CHP Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, yürüyüşün asıl amacının menfaat gruplarının Didim’de rant elde etmesi olduğunu savunarak, “Ne yaparlarsa yapsınlar Didim halkının hakkını yedirmeyeceğim. Didim’in hakkını sonuna kadar savunacağım” dedi.
Bir gün önce 700 kişinin yürüyeceği açıklanan eyleme katılan yaklaşık 20 kişi ve bu kişilerin başındakileri tanıyanların eylemin asıl amacını çok net görebileceğini belirten Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, yürüyenlerin çoğunluğunun bir firmada çalışan inşaat işçileri olduğunu kaydetti. Yürüyüşe katılan Celal Kılçdaroğlu’nun, daha önce yasal olmadığı için işlem yapılan inşaatları yapan firmada çalışan inşaat işçiler ile birlikte kandırılanlar arasında olduğunu belirten Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Bu konuyu Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Yarın da kendisi ile programlara katılıyorum. Kendisi bize güvendiğini söyledi” diye konuştu.


Atabay’ın yaptığı açıklama şöyle;  “FETÖ üzerinden menfaat elde etme çabasındalar", “Bu tamamen menfaat gruplarının, Sayın Genel Başkanımızın kardeşini de kandırarak memleketteki bu puslu havadan faydalanıp kendi çıkarlarına ve menfaatlerine olan işlerini FETÖ örgütü üzerinden bizleri suçlayarak halletme ve kafaları karıştırma çabalarından başka bir şey değil. Oradaki yürüyüşe katılıp Türkiye’deki Demokrasiyi kurtarma çabasında olan 20 kişi de o yürüyüşün öncülüğünü yapan firmanın inşaatlarında çalışan gariban işçiler. Olay bundan ibaret” diye konuştu.

“Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük”
Bugün çalışmaları dolayısıyla İstanbul’da olduğunu, yarın da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki programlarında beraber olacaklarını kaydeden Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Şu an İstanbul’dayım. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile yürüyüş yapıldığı sıralarda görüştük. Kendisinin bize güvendiğini başarılı çalışmalarımızı takdir ve takip ettiğini bu olayları hiç kafamıza takmamız gerektiğini söyleyerek kendisinin de bu tip şeyleri ciddiye almadığını ifade etti. Kendisi de Didim’i çok seviyor. Didim gibi bir yeri asla bu tip çıkar gruplarını teslim etmeyeceğimden emin olduğunu söyledi” ifadelerine yer verdi.

“Didim halkının ve Didim’in menfaati sonuna kadar korunacak”
Bahse konu eylemin asıl amacını halkın daha iyi göreceğini de belirten Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Didim’de yaşayan hiçbir vatandaşın hakkını yedirmeyeceğimi ve bu tür baskı ve şantaja boyun eğmeyeceğimi Didim halkının bilmesini isterim. Didim halkının hakları ve Didim’in menfaati sonuna kadar korunacaktır. Bu konuda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu da benimle birliktedir ve bu tür olaylarda yanımdadır” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü