21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 28 Kasım 2016 16:39

Didim Cemevi Kültür Merkezi Görevi de Yapıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Cemevi Kültür Merkezi Görevi de Yapıyor

Didim Cemevi salonu bir çok sosyal etkinliğe ev sahipliği yapıyor, geçtiğimiz hafta 25 Kasım Kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla düzenlenen tiyatro gösterisi ve düzenlenen konferansın ardından son aylardaki Yoga eğitimiyle de farklı bir görev üstlendi.

Yoga eğitmeni Eda Taşkın’ın 8 ay önce başlattığı Yoga Seansları Artık Didim Cemevi’nde sürdürüyor.  İçlerinde İngilizlerinde bulunduğu 15 kadar kadına Yoga eğitimi  haftanın 3 günü yapılıyor. 12 yıldır sporcu eğitmenliği yapan Taşkın “Yapmış olduğumuz HATHA Yogadır.”  dedi.

Yoga hakkında yanlış algılar olduğunu söyleyen Eda Taşkın,  Yoga ;”Doğru nefes tekniği ile insan vücudunu fiziksel bedensel ve zihinsel en iyi rahatlatan ,iskelet sistemimizi düzeltmeye yardımcı olan vücudumuza esneklik   Kazandıran ve kas gücümüzün artması sağlayan bir spor dalıdır..

Yani yoga ile ilgili kısa net ve en iyi açıklama bunu yapabilirim.  Ve sporu hayatımıza aşılamamız gerektiğini hangi spor dalında olduğunun hiç bir önemi yoktur sadece sporu hayatımıza daim etmemiz gerek, Didimli kadınlarla sürekli yapılabilecek bir sporu sevdirmeye çalışıyorum.

Meditasyon için yapılan Yoga ile bizim yaptığımız Yoga karıştırılıyor, Biz rahat nefes alma yöntemleri ile vücudumuzu esnetmeye yönelik bir yöntem kullanıyoruz.

Seanslarımıza katılmak isteyen kadınlardan bilgi almak isteyen olursa Pazartesi Çarşamba ve Cuma günü yaptığımız seanslardan birisine katılıp ne yaptığımızı öğrenebilirler, bize katılmak isteyen Didimli kadınları seanslarımıza bekliyoruz” dedi.

Yoga yapmak için herhangi bir yaş sınırı olmadığını katılmak isteyenlerin kendisiyle ya da Cemevi sekreterliği ile görüşerek ayrıntılı bilgide alabileceklerini de belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü