Salı, 29 Kasım 2016 19:44

Komedi de 3. Perde Kaymakamlıkta Sergilendi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

Komedi de 3. Perde Kaymakamlıkta Sergilendi

Bu haberi siz okurlarımızla paylaştığımız için de özür dileriz. Ancak Kaymakamlığın ve Valiliğin bu komediyi dikkate alması bizim için haber değeri taşıyordu.

Son bir haftadır Didim üzerinde oynanan komedinin sergilendiği yerlerden birisi oldu. Aydın'dan gelen Vali yardımcısı, kaymakamlıkta kaymakamı bile dışarı çıkararak Celal K.  ve yanındaki E.B., ile görüştü.

Kaymakamlık çıkışında bir açıklama yapması beklenen C.K. İçişleri bakanlığına kendisini dikkate aldığı için teşekkür etti.  Önceki gün Didim Belediyesi önünde Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın bir yerel gazeteye verdiği röportajı eleştiren ve bunu ulusal basına neden vermedi diye soran CK'ya, "Yerel basını beğenmediniz, o zaman hangi gazetede çıkmasını isterdiniz" sorusunu cevapsız bıraktı. Daha sonra "Nerede ölüm orucundasınız ziyaret etmek isteriz" sorusunu da cevapsız bırakan CK. Gazeteciler "Ölüm orucu görüntüsü vermediğinize göre, acaba yemek mi yiyorsunuz" sorularına C.K. yerine yanında bulunan başkalarının cevap vermesi  CK'nın mahcup tavrına yansıdı.

 

 

Bu komediler devam ederken. BAŞKAN ATABAY'da DİDİM CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

 

YAKINAN : DİDİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI adına ve kendi adına A. Deniz ATABAY
Salih BANKOĞLU

VEKİLİ : Av. Ali İhsan AKTİMUR

ADRES : Yeni Mah. Atatürk Bulvarı No: 122 D: 1 Didim/AYDIN

ŞÜPHELİLER : Eklerde yer alan görüntü ve fotoğraflarda yer alan tüm şüpheliler

SUÇ : Suç tasnifi savcılığınıza ait olmak üzere şimdilik İftira ve şantaj, örgütlü bir şekilde suç işleme kastı

SUÇ TARİHİ : 25-28.11.2016

AÇIKLAMALAR :

1-) Müvekkil A. Deniz ATABAY halen Didim Belediye başkanlığı görevini yürüten ve çevresinde dürüstlüğü ve çalışkanlığı le tanınan bir kişiliktir. Salih Bankoğlu’da Didim Belediye başkanlığı görevini yürütmekte olup, kendisi de aynı Belediye başkanı gibi dürüst ve çalışkan bir kişiliktir.

2-) Malum olduğu üzere ülkemiz çok hassas ve tehlikeli günlerden geçmekte olup 15.07.2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütünün kalkışması neticesinde büyük bir badire atlatmış neyse ki demokrasi ve milletimiz bu kalkışmaya gereken cevabı vermiştir. Ancak bu bulanık ve puslu havadan yararlanmak isteyen bir takım şer odakları bunu fırsata çevirmek amacıyla olur olmadık ithamlarla kamu idarecilerine ve devlet görevlilerine zarar vermek ve onları görevden aldırmak üzere kurgu ve organizasyonlar içerisinde birtakım oluşumlar içerisindedir. Özellikle kişisel menfaatlerini gerçekleştirmek amacıyla bu kişiler çeşitli tertipler ve organizasyonlar düzenlemekte ve kamu görevlilerinin huzur ve sakinlik içinde görev yapmalarına engel olmakta bir anlamda kamu hizmetini sekteye uğratmaktadırlar.

3-) Yukarıda izah ettiğimiz durumun bir benzeri Didim ilçe sınırları dışından organize olarak 25.11.2016 tarihinde Söke’den başlayan ve görüntülerden tespit edebildiğimiz kadarı ile başını Celal KILIÇDAROĞLU, Ali SAKAROĞLU, Ahmet ORAK, Naci ŞENSES, Salih DEMİR ve Ekrem BATUR’UN çektiği çıkar ve şer odağı kişiler ülkedeki karışıklıktan istifade ederek kendi parasal menfaatlerine gerçekleştirmek niyetindedirler. Bu kişiler açık ve net bir şekilde asılsız ihbarlarla hem adliyeyi hem de Belediyenin iş yapmasını engellemeye çalışmakta olup bunu organize bir şekilde suç şebekesi olarak planlamaktadırlar. Bu duruma ait planlamanın yapıldığı yerde çekilen fotoğraflar dilekçe ekimizde yer almaktadır.

4-) 30.03.2014 tarihinden bugüne Didim ilçesinde dürüst belediyeciliğin timsali olan, hukuka ve kanunlara sonuna kadar riayet eden bir belediye ve onun yöneticileri hakkında seçimlerden bu yana menfaat odaklarının yürütmüş olduğu karalama, şantaj, iftira ve hakaret dolu birçok konu Didim adliyesi kayıtlarında mevcut olup tüm bu olaylar ve kirli ilişkilere ilişkin kayıtlar savcılık ve mahkemelerde mevcuttur. Bunlardan en önemli bazı dosyalar; şüphelilerden Ahmet ORAK’ın sanık olarak adının geçtiği dosya olan ve halen derdest olan Didim 1. Asliye Ceza Mahkemesinin 2016/326 E. sayılı dosyası ayrıca Didim 3. ACM’nin 2014/755 E. – 2016/170 K sayılı dosyada da şüpheli konumunda yer almıştır. Didim 1 ACM 2016/326 E. sayılı dosyada diğer bir sanık olan ve belediye başkanı ile bir meclis üyesinin iş yârinin kurşunlanması olayının da asli faili olarak yargılanan Osman Tayfun ONAN’ın Facebook paylaşımlarında da yukarıda saydığımız şüpheliler yer almaktadır. Bahsettiğimiz dava Didim 3. ACM 2016/326 E. sayılı dosyası, Şüpheli Ekrem BATUR’un sanık olarak adının geçtiği Didim 3. ACM 2015/541 E. – 2016/350 K., 2015/195 E.- 2015/508 K sayılı dosyası, halen devam eden 2016/5133 hazırlık soruşturması, şüphelilerden Salih DEMİR’in adının geçtiği 2015/199 E. – 2015/671 sayılı dosyası gibi şüphelilere ait birden çok dosya bulunmaktadır. Sayın savcılığın yapacağı basit bir sorgulama ile bu kişilere ve diğer şüphelilere ait birden fazla çeşitli suçlardan soruşturma ve kovuşturma yapıldığını da tespit etmesi mümkündür.

Sayın savcılık dikkat ederse olaylar hep üçüncü kişiler eliyle ve çok çeşitli araçlar kullanılarak yapılmakta, yürütülen soruşturma ve kovuşturmaları etkilemek amacıyla mesnetsiz ve asılsız suç duyuruları yapılmakta, belediye yöneticileri olan müvekkillerin fotoğraflarını sosyal medya da dahil olmak üzere ulu orta her yerde göstererek hedef yapılmakta ve asılsız iftiralarla iş yapmalarının Didim’e ve halka hizmet etmeleri engellenmektedir. Bu kişiler yüzünden müvekkiller asıl görevlerini yapmaları neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Sayın savcılığın ekte yer alan fotoğraflar ve videolardaki ilgili şahıslar hakkında ayrıca bu dilekçe kapsamında bildirdiğimiz dosyalarda dikkate alınmak kaydıyla tüm sanıklar hakkında örgütlü ve planlı bir şekilde Didim Belediyesini ve yöneticilerini yıpratmaya, karalamaya ve iftiralara yönelik suçlardan dolayı gerekli yasal takibatın yapılmasını müvekkiller adına arz ve talep ederiz.

HUKUKİ NEDENLER : 5237 S. K. m. 267 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelilerin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. 28.11.2016

 

Son değişiklik Salı, 29 Kasım 2016 20:11
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git