19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 01 Aralık 2016 16:38

Didim Sanat Tiyatrosu Kasım’da Sahne Alıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Sanat Tiyatrosu Kasım’da Sahne Alıyor

Didim Sanat Tiyatrosu 2 Perdelik Komedi Oyunu “YARASI OLANA”yı Cuma günü sergiliyor. Yarın  (2 Aralık 2016) saat 20’de ilk gösterimini yapacak olan oyun, 9-16-23 ve 30 Aralık günleri de yeniden sergilenecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde olan M. Fahri Çoraoğlu Çok Amaçlı Salonunda sergilenecek olan oyun için oyuncular hazırlıklarını tamamladı seyircilerini bekliyorlar

Geçtiğimiz yıl Halk Eğitim Merkezinde kurulan ses ve diksiyon kursu ile birlikte başlayan Tiyatro çalışmaları Didim Sanat Tiyatrosu adı altında devam etmiş ve Halk Eğitim Müdürlüğü destekli süren Tiyatro çalışmalarında yaklaşık 5 aydır süren provaların ardından   sahne almaya hazırlanıyordu.

Sürekli oyunlar çıkaran bir gurup olarak çalışmayı sürdürmek isteyen tiyatrocuların yalnızca  oyuncunun tiyatro geçmişi var, diğer oyuncular tamamen amatör oyuncular.

Yönetmenliğini Selahattin Terlemez’in yaptığı Didim Sanat Tiyatrosunun ilk oyununu Yarası Olana,  akıl hastanesinde kendilerini sağlıklı sanan bir gurup hastanın hallerini konu ediniyor. Mediha isimli oyunda Almanya’ya giden  ve orada zorluklar yaşayan bir ailenin dramı.

Selahattin Terlemez’in 1993 yılında başlayan tiyatro geçmişinde Levent Kırca Oya Başar tiyatrosu  ve   Alanya Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro bölümden eğitimi var.

Askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra sanatla ilgilenen Terlemez,  halen Halk Eğitim merkezinde diksiyon ve düzgün konuşma eğitimlerini de veriyor. Amaçların Didim’de tiyatro sever bir zümre oluşturmak olduğunu söyleyen  yönetmen Selahattin Terlemez “kalıcı ve sürekli oyunlar oynanan bir tiyatronun temelini atmış olduk, umarım desteklenir ve bizde sürdürürüz.” dedi

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü