20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 02 Aralık 2016 16:54

TÜRSAB YÖNETİMİ KADINLARA TESLİM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

TÜRSAB YÖNETİMİ KADINLARA TESLİM

TÜRSAB Didim Bölge Yürütme Kurulunun dün yaptığı genel kurulu 5 kişilik asil listenin tamamını kadınlardan oluşturan sarı liste kazandı.

TÜRSAB Didim Bölge Yürütme Kurulunun binasında yapılan toplantıya 45 acenteciden 32’sinin katıldı iki liste halinde girilen seçimlerde mavi liste ve sarı liste halinde girildi. Mavi listenin asil leri içinde başkan adayı olarak adı geçen Hüseyin Ortaç, Resul Deniz, Ali Çamurcu, Nazif Karakuş ve Uğru Göllü bulunurken, Sarı listede başkan olarak adı geçen Aylin Bal, Nihal Slabaş, Neslihan Çavuş, Sevim Erdoğmuş Atilla ve Birsel Ünal bulunuyor. Bu listenin ilk yedek adayı da yine Sylwia Aktaş’tan oluşmuş.

Seçimlere TÜRSAB Genel Merkez Yöneticisi Davut Günaydında katıldı.

Genel kurulun açılış konuşmasını da yapan Davut Günaydın, TÜRSAB’ın İstanbul’dan başlayarak kurumsallaşmaya doğru gittiğini kendi binalarında hizmet vermeye başladıkları ve  Didim’in 19. Genel kurul yapan şube olduğunu belirtti. TÜRSAB olarak turizm yatırımlarına yapılan teşviklerden Acentecilerin’de yararlanması için teklifler sunduklarını ve görüşmeler yaptıklarını belirtti ve seçime giren her iki guruba da başarılar diledi. Bu seçimin sonucu ne olursa olsun, Kazanan Acenteciler Olsun, Kazanan TÜRSAB olsun dedi. . Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardında hazirun cetveli kontrol edildikten sonra seçimlere geçildi.

Seçimlere giren iki listenin adayları ile dostluk resimleri de verilmesinin ardından başlayan oy verme işlemi ve sayım işleminden sonra 32 oy kullanıldığı ve bu oylardan 11’ini mavi listenin aldığı 21 oy’un da tümü kadınlardan oluşan Sarı listeye verildiği anlaşıldıktan sonra kazananın Aylin Bal’ın ilk isim olarak belirlendiği listenin kazandığı kesinleşti.

 

Sarı listenin Türkiye içinde bir önemine vurgu yapan üyeler, ve Eski başkan Tayyar Cengiz, “bu durum Türkiye’de TÜRSAB  Bölge temsilcilik yönetimlerinde bir ilk olduğunu, kendisiyle birlikte yönetim kurulunda yer aldığı arkadaşlarının da bulunduğu bu listenin başarılı olacağına inanıyorum, kendilerine güveniyorum” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü