20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 02 Aralık 2016 16:56

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay haftalık basın bilgilendirme toplantısını Meclis Salonunda yaptı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay haftalık basın bilgilendirme toplantısını Meclis Salonunda yaptı.

Salı günü yapılacak olan 2 buçuk yıllık yaptıklarını anlatacakları toplantı ile ilgili bilgiler verdi.  Yapılacak sunumun ardından vatandaşların sorularını da cevaplayacaklarını söyleyen başkan bu faaliyetlerini anlattıkları bir de kitapçık yaptıklarını ve bunları kapı kapı dağıtıklarını kendilerine ulaşmayanların Salı günkü toplantıda alabileceklerini söyledi.

Akbük, Akyeniköy ve Akköy’ün alt yapısı ile ilgili bir soruya büyükşehirin bu mahallelerde çalışma yaptırdığını son değişikliklerinde programa eklenmesinin ardından ihale sürecinin başlayacağı cevabını verdi.

Fevzipaşa Mahallesinin imarının 2017 yılına kalmadan sonuçlanacağını umduğunu bakanlıklar düzeyinde yapılan görüşmelerden sonra bu değerlendirmeyi yapabildiğini söyledi.

Akbük paket arıtma tesisi ile ilgili bir soruya da Akbük körfezinde  derin deşarjın mümkün olmadığını dolayısıyla Didim arıtmasına bağlanacağını söyledi ve Akköy’de yapılacak olan arazi sulaması için yeni bir bir su deposu ile ilgili gelişme var mı sorusuna da toplantıdayken, Belediyenin Akköy Akyeniköy Sorumlusunu arayarak ihalenin büyük şehirde yapıldığını birkaç gün içinde yer teslimi ve yapım işine başlanabileceği cevabını verdi.

Gündemdeki CK ile ilgili sorulara da “ben genel başkanımın verdiği talimat üzerine işime bakıyorum, burada kamu görevi yapıyorum. Didim’in hakkını kimseye yedirmem bunu herkes böyle bilsin” diye cevap verdi. Bir gazetecinin “valiliğin bile bu şahısları ciddiye alıp kaymakamı bile dışarı çıkarak görüşmesine ne diyeceksiniz?” sorusuna da “neden ciddiye aldığını bilmiyorum,  devlet işleyişinde bir zorunluluk olmuştur belki” dedi ve” CHP ilçe başkanının bu konuyla ilgili bir cevabı olacaktır sanırım”  dedi. 3-5 kişi dediğiniz kişilerle konuşmayı düşünüyor musunuz sorusuna da, “ o bahsedilen kişiler ne için bir araya gelmiş cevabını siz verin” demesiyle gazetecinin “menfaat için bir aradalar” demesinden sonra “en güzel cevabı siz verdiniz Didimliler beni hizmet için buraya getirdi, bu tür saldırılar ve iftiralar devam edecektir, ben işime bakıyorum, bu hareketlerle beni yıldıramazalar, yanlış adamla uğraşıyorlar, FETÖ çamuru CHP’li beleidyelerin ve CHP’nin üzerinde durmaz, herkes kimin FETÖ’cü olduğunu gayet iyi biliyor” dedi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü