23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 03 Aralık 2016 15:27

“Yarası Olan” Sahnede

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

“Yarası Olan” Sahnede

Didim Sanat Tiyatrosu 2 Perdelik Komedi Oyunu “YARASI OLANA”yı Cuma günü sergiliyor. 2 Aralık 2016 Cuma saat 20’de ilk gösterimini yaptı. Oyun, 9-16-23 ve 30 Aralık günleri de yeniden sergilenecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde olan M. Fahri Çoraoğlu Çok Amaçlı Salonunda sergilenecek olan oyun için oyuncular hazırlıklarını tamamladı ve ilk oyunlarını Cuma günü sahnelediler.

Geçtiğimiz yıl Halk Eğitim Merkezinde kurulan ses ve diksiyon kursu ile birlikte başlayan Tiyatro çalışmaları Didim Sanat Tiyatrosu adı altında devam etmiş ve Halk Eğitim Müdürlüğü destekli süren Tiyatro çalışmalarında yaklaşık 5 aydır süren provaların ardından heyecanla sahne aldı

Sürekli oyunlar çıkaran bir gurup olarak çalışmayı sürdürmek isteyen tümü amatör olan tiyatrocuların içinde yalnızca  bir oyuncunun tiyatro geçmişi var, yönetmenliğini Selahattin Terlemez’in yaptığı Didim Sanat Tiyatrosunun ilk oyununu Yarası Olana,  akıl hastanesinde kendilerini sağlıklı sanan bir gurup hastanın hallerini konu ediniyor. Mediha isimli oyunda Almanya’ya giden  ve orada zorluklar yaşayan bir ailenin dramı.

Oyunu kaçıranlar üzülmesin, oyun 3 hafta daha Cuma günleri aynı salonda oynanacak. Gurubun Didim’in yakın mahallelerinde de turneler yapması planlanıyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü