18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 03 Aralık 2016 15:32

PASTACILAR YETİŞİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

PASTACILAR YETİŞİYOR

Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği 152 saatlik Pastacı Çırağı programı hafta içi dört gün teorik ve pratik olarak devam ediyor.

Özellikle işsiz kadınlardan rağbet gören kursa erkek kursiyer tarafından da müracaatlar arttı. 7 Kasım 2016 tarihinde başlayan kursta kursiyerler hünerlerini göstermeye başladılar. Pastacı Çırağı, hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun olarak kendisine verilen görevleri yerine getiren üstlerinin denetiminde çalışan mesleğe yeni başlamış deneyimsiz mutfak elemanı olduğu ve istihdam alanlarının; mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler için Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında; Konaklama işletmelerinin pastane bölümlerinde, Pastanelerde, Kurum mutfaklarında, Kafeterya ve restoranlarda, Yemek fabrikalarında, Baklavacı ve börekçi, vb. yerlerde çalışabilecekleri bilgisine ulaşıldı.

 

Kursiyerlerden Aytekin Kaya, ilk defa bir Mesleki Eğitim Merkezi’nde kursa katıldığını ve kısa sürede iyi bir seviyeye ulaştığını belirterek kursun 2’nci seviyesine de devam edeceğini belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü