19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 05 Aralık 2016 16:33

ENGELSİZ DİDİM İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ENGELSİZ DİDİM İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILIYOR

Engelsiz Didim çabası yürüten Didim Yöresi Engelliler Derneği 3 Aralık Engellilerde dayanışma gününde hem derneklerinin 10 kuruluş yılını kutladılar hem de gönüllerince eğlendiler.

Kamacı 3 restoranda düzenlenen gece engelsiz Didim çabası yürüten Didim Yöresi Engelliler Derneği 3 Aralık Engellilerde dayanışma gününde hem derneklerinin 10 kuruluş yılını kutladılar hem de gönüllerince eğlendiler.

Kamacı 3 restoranda düzenlenen geceye Didim Kaymakamı İskender Yönder, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Baş Savcı Mustafa Dede ve Garnizon Komutanı Çetin Gülseven’le birlikte siyasi Partilerin temsilcileri ve Belediye Meclis üyeleri de katıldılar.

Yemekli toplantının öncesinde Dernek Başkanı Bedri Altıntaş  Didim’in Engelsiz bir şehir olması için yaptıkları çalışmaları 1001 Sevgi Gönüllüleri desteği ve resmi kurumların desteğiyle derneğin bugünkü haline geldiğini , kendilerine bir arsa tahsis ederek bu alanda  hem derneği inşasında hem de daha sonra araç ve malzeme desteğiyle büyüdüklerini bunları yapan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Derneğin gönüllü yardımlarla yürüdüğünü dolayısıyla ailelerin engelli bireylerini sosyal hayata katmaları için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Ve yeni projeleri olan Engelsiz Köy projesi için şimdiden tüm kurum kuruluş ve gönüllülerin desteğini beklediklerini belirtti.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da konuşmasında Bedri Altıntaş ve ekibine teşekkür ettikten sonra derneği bu aşamaya getiren herkese teşekkür etti ve herkesin engelli adayı olduğunu,  Altıntaş’ın bahsettiği Engelsiz Köy için birlikte yapılabilecek bir çok çalışma olduğunu çok yakın bir yılda başarı listesine başka şeylerinde katıldığı bu tür dayanışma geceleri yapılmasını istedi.

Kaymakam İskender Yönden, derneğin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çalışmaları başarılı bulduğunu belirttikten sonra Didim’de yaratılan atmosferin diğer kentlere de örnek olmasını engelliye bakış ve hizmette her şeyi devletten bekleyen anlayışın değiştiğini kişi ve kurumların engellilerin hayatını kolaylaştırmak için gayret içinde olmalarını takdir ettiğini belirtti.

Didim Adalet sarayına ve bina içinde engellilerin adliye hizmetlerinden yararlanması için yapılan engelli asansörü için Başsavcı Mustafa Dede’ye özellikle teşekkür etti ve bir vatandaşın Didim Kaymakamlığına bir adet tekerlekli sandalye getirerek kaymakamlığa müracaat eden engellilerin bina içinde rahatça işini görebilmesi şartıyla veren vatandaşın duyarlılığını da örnek gösterdi. Engelsiz Didim ve Engelsiz köy için kamusal alanda yapılabilecek ellerinden ne gelirse yapılacağını da söyleyen Kaymakam Yönden tüm bağışçılara ve Dernek yönetimine teşekkür etti.

 

Geceye Engelliler Korosu’nun verdiği konserle devam edilen gecede aileler ve dernek üyeleri ile gece geç saatlere kadar eğlendiler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü