19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 06 Aralık 2016 18:09

BAŞIM DİK GELDİM DİK GİDERİM!..

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

BAŞIM DİK GELDİM DİK GİDERİM!..

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 2 buçuk yıllık faaliyetlerini dün bir toplantıyla halka anlattı.

Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık salonunda yapılan toplantıya CHP il başkanı Söke ve Kuşadası ilçe başkanları da katıldı. Açılışta bu toplantıya davet edilen ancak katılamayan milletvekilleri  ve belediye başkanlarının ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun  mesajları okundu.

Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Didim’in farklı yerlerinden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında katıldığı bazı etkinlik ve çalışmalardan hazırlanmış bir slayt gösterisi yapıldı.

Ardından sahneye davet eden Belediye Başkanı Deniz Atabay selamlama konuşmasının ardından sunuma geçti.

Başlangıçta açıklamak zorunda bırakıldığını söylediği ve gündemi meşgul eden konularla ilgili açıklama yaparak gündemi meşgul eden meselenin “ranta dur” dedikleri için  yapıldığını ancak kendisinin bundan korkmadığını korutamayacaklarını söyledi ve kendisinin siyasetten gelmediğini  ancak  ranta dayalı ve kirli bir siyasetin seviyesine inmeyeceğini kendisine görevi halkın verdiğini halk istemezse  gideceğini ancak şimdiki karalama kampanyaları ve belediye meclis üyelerine ve kendi evine yapılan saldırıların kendisini korkutmadığını korkutamayacağını her alanda olduğu gibi bu alanda da dürüstlükten ayrılmayacağını söyledi, yanlış kişiyle ve yanlış metotla mücadele edildiğini belirten Atabay, kararlı olarak Didim’im hakkını kimseye yedirmeyeceğini, başın dik geldi dik gideceğim dedi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da kendisine bu emri verdiğini, Kılıçdaroğlu soyadı kullanılarak genel başkanın adının ve partisinin kirletilemeyeceğini kendisine güvenerek burada bulunan herkese de teşekkür etti. Daha sonra 2.5. yılda yaptıklarını anlatmaya geçti.

İlk geldikleri gün  eksikleri tespit ettikten sonra teknolojiye ve çağa uygun olarak bilgi işletim sistemini yenilediklerini ve dijital çağa uygun bir belediye sistemi kurduklarını ve  dışarıdan müdahale edilemeyen bir sistemi oturttuklarını belirterek  yaptıkları çalışmaları anlattı.

Altyapı ve yol çalışmalarındaki sayısal verilerle 509,479 metre kare parke yaptıklarını, 415,209 metre kare sathi kaplama ve 186200 metrekare sıcak asfalt yol yaptıklarını ve 75931 metrekare de kaldırım döşediklerini ve daha devam edeceğini belirtiği konuşmasında yaptıkları park ve bahçe çalışmaları,  düzenlenen fuar katılımı, festival ve etkinlikleri, çevre düzenlemesi ve planlama çalışmaları yanı sıra  yapımına başlanacak olan amfi tiyatro ve kültür merkezi projelerinden bahseden Atabay, bu çalışmalarda emeği geçen Didim Belediyesi çalışanlarına, meclis üyelerine ve kendilerine gösterdikleri sabır ve destek içinde Didim halkına teşekkür etti.

Susun sonrası görüşlerini aldığımız Didimlilerden bazıları, açıklamalardaki bir çok konuyu bizzat şahit olsalar da bilmedikleri konularda buradan ve dağıtılan kitapçıktan öğrendiklerini Atabay’ın bu tür toplantıları daha çok yapmasını böylece birinci ağızdan duydukları gelişmeleri öğrenmekten menün olacakları belirttiler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü