18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 07 Aralık 2016 16:32

EĞİTİM SEN’DEN BÖLGE MİTİNGİNE DAVET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EĞİTİM SEN’DEN BÖLGE MİTİNGİNE DAVET

Eğitim Sen Didim Temsilciliği 11 Aralık Pazar günü İzmir’de yapılacak  olan “Haklar , OHAL ve KHK’lerden önce gelir!” mitingine tüm Didim halkını davet etti.

Basın bildirisi yayınlayarak yaptıkları davette şu açıklamayı yaptılar. “Darbe girişimi AKP’ye yarım kalmış operasyonlarını tamamlamak için bir bahaneye dönüşmüş durumda. Darbe fırsatçıları kamu emekçilerine ,işçilere , toplumsal muhalefete her türlü baskı aracıyla zulüm yapmaya, muhalif Tv ,radyo ve yazılı basını kapatmaya, seçilmişlerin yerine kayyımları atamaya içerde ve dışarda savaş politikaları uygulamaya devam ediyor.

Adına OHAL dedikleri bu faşizan düzende AKP’ye muhalif herkes hedef tahtasındadır. Emek , demokrasi ve barışı savunan herkes hedef tahtasındadır. İşimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz, diplomalarımız , kazanılmış haklarımız , sendikal haklarımız hukuk tanımaz bir keyfiliğin altındadır.

AKP 14 yıldır KESK’in direnişi nedeniyle kaldıramadığı iş güvencesini kaldırarak ; güvencesiz , esnek istihdamı temel alan bir istihdam biçimini getirmeyi, kamu emekçilerini  performans sistemi ve sözlü sınavlarla  “kapı kullarına” dönüştürmeyi hedefliyor.

AKP toplumsal yaşamın dinsel referanslarla  yeniden yapılandırması için bilimsel demokratik laik eğitimi kendisine en büyük tehdit  olarak görüyor. KESK’in parasız ,ulaşılabilir, nitelikli ve anadilinde kamu hizmeti mücadelesini  sermayeye peşkeş çekeceği  kamu hizmetlerinin önünde engel olarak görmektedir.

İnsanlık onuruna ve insanca yaşan talebine sahip çıkan her bir vatandaşımızın bizimle olduğunu , mücadelemizi desteklediğini biliyor, inanıyoruz. 15 Temmuz darbesine bizlerle  karşı çıkan milyonların AKP darbesine de kaşı çıkacağından kuşku duymuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü