18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 07 Aralık 2016 16:35

SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİNCİ EL SATIŞI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİNCİ EL SATIŞI

Didim Hayvanseverler gurubu Pazar yerlerinde sabit tezgahta Merkez Cami önünde de kurdukları stantta ikinci el eşyaları satmaya devam ediyor. Her hafta buluşarak besleme ve satış görevleri belirleyen gönüllüler belirledikleri besleme noktalarında sokak hayvanlarına mama bırakıp su ihtiyaçları için su kapları bırakıyorlar.

Dernekleşme çalışması da yapan gurup Haytap-Migros işbirliği ile başlatılan bir uygulama olan günü geçmiş şarküteri ürünlerini ve ikinci el eşya satışından elde ettikleri gelirlerle aldıkları mamaları besleme odaklarına kendileri bırakıyorlar.

Didim Belediyesi Hayvan Barınağı ile de koordineli çalışan gurup zaman zaman da barınağın ihtiyacı olan ilaç ve malzemeyi de buradan elde ettikleri gelirle alıyorlar.

Önümüzdeki günlerde belediye ile ortak tespit edecekleri parklara Didim Rotaract Kulübü ile birlikte kedi evleri koyacak olan gurup gönüllüleri özellikle havaların soğuması ile birlikte korunaklı alanlara sığındıklarını bu duruma üzüldükleri için hayvan beslemek isteyen veya sahiplenebilecek hayvan severlerin kendileri ile irtibata geçmesini de istediler.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü