24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 07 Aralık 2016 16:40

TÜRKEŞ’İ HAZMEDEMEDİLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TÜRKEŞ’İ HAZMEDEMEDİLER

MHP’li Belediye Meclis üyeleri meclis oturumunda Alparslan Türkeş adının bir parka adının verilmesi isteğinin hem komisyonda hem de mecliste reddedilmesi üzerine meclisi terk ettiler. Daha sonra MHP’li Salih Yarmacı, Aydan Aşık Turgut, Nuh Ali Yılmaz, Özgür Makascıoğlu, Onur Çağlar ve Ragıp Işıklar belediyenin önünde bir basın açıklaması yaptılar.

MHP’li  Onur Çağlar’ın yaptığı açıklamada yine Alparslan Türkeş’in ülke siyasetinin mihenk taşlarından birsi olduğunu  Devlet Planlama teşkilatı, Devlet İstatistik kurumu, Türk Kültür Araştırmaları  Enstitüsü gibi  kurulmasına öncülük yaptığını söyledi.

“Şehirlerde birçok park, otopark, stadyum ve okullara ismi verilmiştir. Son olarak  Kayseri Erciyes Üniversitesine Alparslan Türkeş adının verilmiştir.  İzmit körfez stadyumunu adı da Alsparslan Türkeş Stadyumu olmuştur, 1970 Kıbrıs Barış Harekatında devlet adamı Bülent Ecevit ile büyük mücadele vermiş ve bu zaferin kazanılmasında büyük rol oynamıştır, dolayısıyla Alparslan Türkeş adı vefayı hak etmişti” dedi.

 

AKP’li üyelerin kendilerine verdikleri desteğe çok teşekkür eden Çağlar “CHP’liler samimiyetsizliklerini bir kez daha gösterdiler.” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü