23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 11 Aralık 2016 09:54

“TARİKAT VE CEMAAT YURTLARI KAPATILSIN!”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

 

“TARİKAT VE CEMAAT YURTLARI KAPATILSIN!”

 

Akbük pazaryerinde Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük Şubeleri ile Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri imza kampanyasının başlığını “Tarikat ve Cemaat Yurtları Kapatılsın” talebi oluştururdu.

Akbük halkının büyük bir ilgi gösterdiği imza etkinliğinin sonucunda çok sayıda imza toplandı.

 

“YAPILANLAR HUKUK DIŞIDIR”

Etkinliği düzenleyen üç demokratik toplum kuruluşu başkanı gazetemize aşağıdaki ortak açıklamayı yaptılar:

- Küçük yaştaki çocuklar cemaat ve tarikat yurtlarında devşirilmektedir. Devlet görevini yapmamakta ve bu hukuk tanımaz girişimler pervasızca sürdürülmektedir. Devleti ve hukuk kurumlarını bu toplumsal soruna gözlerini çevirmelerini diliyor; talep ediyoruz. Burada toplamakta olduğumuz imzaları Başbakanlığa, ilgili bakanlığa, TBMM dilekçe komisyonuna, Aydın Barosu’na ve Türkiye Barolar Birliği’ne göndereceğiz… Gereğinin yapılmasını ve bu hukuk dışı gidişe son verilmesini biz Akbük halkının temsilcileri olarak bir kez daha talep ediyoruz.

 

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ OLUŞTURDUK”

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük Şubeleri ile Akbük Kültür ve Çevre Derneği başkanları olan Ayşe Şenses, Ferda Kılıç ve Ayşıl Haksal yaptıkları ve yapacakları müşterek eylem ve etkinlikler aracılığı ile müşterek çalışma kültürünü geliştirdiklerini ve Cumhuriyet güçleri Arassında birlik-beraberliği oluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü