23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 12 Aralık 2016 16:10

Teröre Lanet Yürüyüşü

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Teröre Lanet Yürüyüşü

 

 

İstanbul Beşiktaş’ta  meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden 30 Polis, 8’i sivil toplam 1’de  kimliği tespit edilemeyen kişi olmak üzere 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı dün kendiliğinden oluşan bir tepkiyle 75 Gençlik Derneğinin öncülüğünde yürüyüşle protesto edildi.

Merkez Camii önünden başlayan ve yoldaki katılımla çoğalan yürüyüş Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinde devam ederek İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde sona erdi Didim Emniyet Müdürlüğünde sona erdi.

“Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” “Polise uzanan eller kırılsın” “Terör karşı omuz omuza” “Vatan Sana Canım Feda” sloganlarıyla yürüyen korteje evlerinden ve işyerlerinden de alkışlarla destek verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelen kalabalık burada  1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu; akabinde İstiklal Marşı okundu. 75 Gençlik Derneği adına Efeler Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Öztürk katılımcılara teşekkür ettikleri yürüyüşün amacının teröre karşı yan yana durulduğunu göstermek için bu yürüyüşün tertip edildiğini söyledi ve saldırıda ölenlerin isimlerin tek tek okunması sırasında tekbir getiren kalabalık daha sonra sloganlarla  şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşlar isimleri tek tek okunup tekbir getirildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü