23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 12 Aralık 2016 16:22

Vatan Partisi Patlamayı Amerikan Oyunu Saydı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Vatan Partisi Patlamayı Amerikan Oyunu Saydı

Vatan Partisi Didim ilçe Teşkilatı dün Cumhuriyet Meydanında yaptıkları açıklama ile İstanbul Patlamasını Amerikan emperyalizminin bölgedeki oyununu bozan Türkiye’ye bir saldırtış olduğunu söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin’in yaptığı açıklama öncesi  İlçe Başkanı Bülent Boyer’in çağrısıyla Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  Devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunulmasının Ardından Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Türk Milleti teröre boyun eğmeyecektir diyerek başladığı açıklamasında “Türkiye 24 Temmuz 2015 yılından bu yana emperyalizm ile savaşmaktadır. Fırat kalkanı operasyonu ile bir üst aşamaya çıkmıştır. Bölücü terör örgütü Tel Abya’da  Amerikan bayrağı çekerek Türk ordusunun karşısındadır.

Çünkü Türkiye PKK’yı hendeklere gömerek ve FETÖ’nün kökünü kazıma operasyonunu sürdürerek  ABD’nin bölge planlarını bozma yolunda önemli bir adım atmıştır.

Düşmanı doğru tanımalıyız. Emperyalizme karşı duruşta ilk olarak Suriye başta olmak üzere Rusya ve bütün komşularıyla sıkı işbirliğine girmelidir.  İkinci olarak, Türkiye milli bir direnme ekonomisiyle dışarıdan gelen tehdidi göğüsleyebiliriz. Üçüncü olarak Türkiye ancak milli bir hükümetin varlığı ile tehdidi göğüsleyebilir.

Bunun için milleti bölen Başkanlık sistemi önerisi geri çekilmelidir. Hükümetin MHP ile işbirliği yaparak  iç cepheyi ikiye bölerek  emperyalizme büyük yardım yapmaktadır. PKK sözcülerini de başkanlık sistemini  destekleyeceğiz sözleri uyarıcı olmalıdır.

AKP Hükümeti meclis sunduğu yeni Anayasa önerisi de geri çekilmelidir” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü