24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 13 Aralık 2016 16:48

Kanlı terör eylemini bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kanlı terör eylemini bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz

İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırıda 44’ü aşkın şehidimiz olduğunu, 155 kişinin de yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrendik.

Ulusumuzu yasa boğan lanet olası terör eylemini, öğrenebildiğimiz kadarıyla bölücü terör örgütü PKK’nın taşeronu olan TAK üstlenmiş durumdadır. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın bu ulusu parçalayamayacaksınız, ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz.Emperyalist ülkelerin besleyip büyüttüğü terör örgütü çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

AKP hükümetinin özellikle geçmişten beri uygulaya geldiği yanlış dış politikaları sonucu, ülkemizin güneyi ve bütünüyle Ortadoğu terör bataklığı haline dönüşmüştür. Açılım siyasetiyle terör örgütü yeniden insanımızın canını yakar duruma gelmiştir.

Bu türden terör saldırıları mutlaka bir takım karanlık emellere doğrudan ya da dolaylı bir şekilde hizmet etmektedir. Ülkemizin içine düştüğü şu günlerde bizlere düşen terörün amacına ulaşmasına fırsat vermeyerek birlik ve beraberliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumaktır.

Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili olarak kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemiştir. Yetkililerin bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidererek, saldırının bütün sorumlulularının yargı karşısına çıkarılması sağlanmalıdır.

Ülkemizi dinsel, etnik her ne adla bölmek, yıkmak isteyen uluslararası emperyalizm ve onun maşaları şunu iyi bilmelidir ki; tarihinde kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu ulus, birlik ve bütünlük içinde kenetlenerek bu lanet teröre gereken cevabı verecektir.

 

Hükümeti bir an önce daha duyarlı ve daha tutarlı olmaya, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü