24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 13 Aralık 2016 16:50

Didim Belediye Meclis 2016 yılının son oturumunu yaptı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Meclis  2016 yılının son oturumunu yaptı.

6 Aralık 2016 günü Aralık ayı ilk oturumunu yapan Didim Belediye Meclisi komisyonlara sevk edilen gündem maddelerini görüşmek üzere önceki günde ikinci oturumunu yaparak 2016 yılını kapatmış oldu.

Önceki oturumda MHP’li Nuh ali Yılmaz’ın verdiği Alparslan Türkeş’in adının bir parka verilmesi komisyondan red edilerek gelmesinin ardından mecliste de reddedilmiş, bunun üzerine MHP’li meclis üyeleri protesto ederek meclis salonunu terk etmişlerdi.

Dünkü oturuma da gurup halinde katılmayan MHP’lilerin olmamasına rağmen çoğunluk oluştuğu için açılan oturumda ilk önce Didim Belediye Meclisinden örnek davranış göstererek  10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

 

Aralık ayı Belediye meclisinin 2.birleşiminde CHP Grup sözcüsü İbrahim Eray, CHP Grubu adına saldırıyı kınadıklarını, sebebi ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin terörü lanetlediklerini belirtti. AKP Grup Sözcüsü Seda Sarıbaş İstanbul’daki saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diledi. Aralık ayı Meclis toplantısı 2.birleşimi ölen polis ve yurttaşlar için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından başladı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü