23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 14 Aralık 2016 17:31

Her Apartmana Bir Yuva

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Her Apartmana Bir Yuva

Valiler ilköğretim okulu 2A sınıfı öğrencileri müfredatta bulunan hayvan sevgisi konusu işlenirken ortak görüş olarak hayvanların en büyük sorununun evsiz olmalarına üzülünce öğretmenleri ile birlikte kedi evi yapma kararı almışlar ve el iş faaliyeti olarak geri dönüşümlü bazı malzemelerden her öğrenci kendisi için bir kedi evi tasarlamışlar.

Öğretmenlerinin de yardımıyla tasarladıkları kedi evleri yapmışlar. Çocukların bu faaliyetini duyan Didimli Sokak Hayvanları sevenler gurubu okulu ve öğrencileri toplu halde ziyaret ederek hem pilav gününe katıldılar hem de öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

Çocukların kendi ürettikleri slogan olan “her apartmana bir yuva projesi” ile çocukların kendilerinin oturdukları apartmanda ya da sokakta kış aylarında kedilerin girip yatabilecek ortamların sağlanması ve beslenmelerinin çocuklar tarafından kontrol edilebilmesini amaçlıyor. Bu proje ile kazandırılan hayvan sevgisi ile birlikte hayatları boyunca hayvanlara yardım etme alışkanlıkları kazandırılmış olacak.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü