23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 15 Aralık 2016 17:07

“OHAL’de Erdal Olmalıyız!...”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“OHAL’de Erdal Olmalıyız!...”

36 Yıl önce 17 yaşında olan 12 Cuntacıları tarafından yaşı büyültülerek idam edilen Erdal Eren Didim Demokrasi Platformu bileşenleri tarafından Cemevinde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

HDP’li, CHP’li, EMEP’li HAzirancı gençler ile Didim Cemevi gençlerinin  konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Erdal Eren’i asanların adının bile hatırlanmadığı ancak 13 Aralıklarda Erdal Eren’in binlercçe fgençle 100lerce etkinlikle Türkiyenin her tarafında anıldığı  anlatıldı. Erdal Eren’in arkadaşlarıyız diyen gençler Erdal Eren2in düşlediği dünyaı kurmalıyız, OHAL koşullarında ölümlerin sıradanlaşmaya başladığı ve bazılarının idamı geri getirmek için bahane üretenler için Erdal Olunmalı dediler.

Cemevi başkanı Hüseyin İlhan’da hiçbir hukukun olmadığı demokrasinin askıya alındığı dönemlerin tek adam yönetimlerinin geri gelmemesi için Erdal gibi gençleri unutmamak gerektiğini, çocukların bile asıldığı dönemlere dönmek istemediklerini belirtti.

 

Etkinlik Erdal Eren için yazılmış şiirler ve türküler ve Erdal Eren’in resimlerini eşliğinde hazırlanmış slayh gösterisinin ardından etkinlik göz yaşlarıyla sona erdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü