22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 17 Aralık 2016 21:28

KAYSERİ’DE YAŞANAN KATLİAMI KINIYOR VE LANETLİYORUZ!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KAYSERİ’DE YAŞANAN KATLİAMI KINIYOR VE LANETLİYORUZ!

 

Bu sabah saatlerinde Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınlarında gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 13 asker yaşamını yitirmiş 55 asker ve yurttaş yaralanmıştır.

EĞİTİM SEN  olarak yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

En son 10 Aralık’ta İstanbul Beşiktaş’ta ve bugün Kayseri Erciyes’te yaşadığımız saldırılar ülkemizi her geçen gün daha fazla uçurumun kıyısına sürükleyen şiddet sarmalını yaratan politikaları sorgulamadan sadece kınamanın, lanetlemenin yetersiz kaldığını göstermektedir.

Toplum olarak hepimizin daha fazla şiddete, çatışmaya, gerilime değil,  demokrasiye, barışa, huzura,  ihtiyacı vardır. Ne her geçen gün içine daha fazla sürüklendiğimiz şiddet girdabı ne de daha fazla kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen politikalarda ısrar edenlerin bu kaos ortamını baskıcı-otoriter rejimin dayanağı haline getirmesi kaderimiz değildir.

Saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınlarına bir kez daha başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor; hiç kimsenin can güvenliğinin tehdit altında olmadığı, toplum olarak barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayabileceğimiz demokratik bir iklimin hızla inşa edilmesi için herkesi göreve çağırıyoruz.

 

 

EĞİTİM SEN DİDİM TEMSİLCİLİĞİ

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü