20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 19 Aralık 2016 16:15

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ AÇIKLAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ AÇIKLAMASI

Birleşik HAZİRAN Hareketi Didim Meclis adına yazılı bir açıklama yapıldı.  Yaşamak ve Yaşatmak İstiyoruz  denilen bildiri şöyle

Kayseri’de gerçekleştirilen saldırıda yaralananlara acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Ülke devasa bir mezarlığa ve devasa bir hapishaneye dönüşmüş durumda. Karşılıklı olarak ölümün ve şehitliğin kutsandığı bir ortamda barışın, birlikte yaşamın sesi duyulmaz hale geliyor.

Memleketin toprakları kanla ve gözyaşıyla yıkanıyor! Siyasetin konusu olan Kürt sorununun intikamcı bir söylem eşliğinde bombalarla, katliamlarla, tutuklamalarla ve güvenlikçi politikalarla çözülemeyeceğini görüyoruz. Kürt sorununun çözümünde demokratik diyalog kanalları kapatıldıkça meydan şiddetten ve kandan beslenenlere kalıyor.

Milliyetçi duyguların, nutukların toplumu tutsak aldığı sıradan faşizm, savaş ve kaos ortamında yeni mevziler kazanıyor. Kör şiddet, intihar saldırıları, linç girişimleri kaos ortamını daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor; iç savaşın yolunu kanla, kinle döşeyen, yakan, yıkan bir çizgiye çekiyor. İktidardakiler korumalarla, zırhlı araçlarla güvenlikli yaşamlarına ve hamasete devam ederken, insanlarımız yolda işte okulda durakta “bomba patlar mı?” diye korku ve endişe içinde yaşıyor.

Ölümleri kutsayan, korkuyu ve gelecek belirsizliğini çoğaltan, daha fazla şiddetin, daha fazla baskının, özgürlüklerin daha çok kısıtlanmasının önünü açan kör şiddeti ve bu katliamları gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Çünkü nefes alamıyoruz! Herkesin sözünü özgürce söyleyebildiği bir ülkede, kardeşçe eşitçe yaşamak istiyoruz. Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz!

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü