19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 19 Aralık 2016 16:17

DİDİM BELEDİYESPOR’UN İLK YARI PANORAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM BELEDİYESPOR’UN İLK YARI PANORAMASI

 

Didim Belediyespor Bölgesel Amatör Ligde sürdürdüğü mücadelesini son hayta BAY olmasının da sebebiyle 12 maçta aldığı 9 puan ile son sıralara düşerek tamamladı.

Sezon başından buyana bir türlü üst sıralara çıkmayı beceremeyen Didim Belediyesporun Didim 2 galibiyeti,  3 beraberliği ve 7 mağlubiyeti var.  Sezon başında Teknik Direktör Ayhan Yıldız’la yolları ayıran takım taktik hatası yaparak teknik ekipten antrenörlüğe yardımcı antrenör ve masör olarak görev yapan Alparslan Başkaya getirildi. Kötü gidişata dur diyemeyen takım Emin Toplu ile çözüm aradı ancak takımın oluşumunda ve futbolcuları tanımayan bir hoca olarak düşüşü durduramayınca Emin Toplu’da takımdan ayrıldı. Toplu’nun ayrılmasından sonra yardımcı antrenör  Mehmet Özdemir’e teslim edilen takım 10 günlük bir arayışın ardından Uşaklı hoca Aydın Yalabıkla anlaştı ve Mehmet Özdemir  emaneti Yalabık’a teslim edip tekrar yardımcı antrenörlüğe devam etti. Takımla anlaştığı ilk gün Didim’e gitmek için değil kalmak için geldiğini söyleyen Aydın Yalabık takımla birlikte çıktığı son 3 maçta takımın futbol anlayışını hızlı futbola çevirse de alt sıralardaki yerini yükseltemedi.

Aydın Bölgesinden 4 takımın bulunduğu 8. Gurupta tek teselli,  Söke sporun geçtiğimiz haftadan itibaren ilk yarıyı lider olarak bitirmesi oldu,  BAL statüsü gereği  sezon sonunda şampiyon olan takımın bulunduğu ilde tek takımın düşecek olması aksi halde 2 takım birden bir alt lige düşüyor..

 

İlk yarıdaki dikkat çeken bazı istatistiklerde şöyle t12 maçta takımın ilk 11’inde olan  3 isim var, Turgut Gönültaş, Yasin Kocaman ve Vahdet Kılkışlar, 7 maçta kadroya dahil olan Altyapıdan gelen Umut Çelik ve Muhammet Emin hiç ceza yemeyen oyuncu oldu ve en cok sarı kart gören futbolcuda 7 Sarı kart ile Yasin Kocaman oldu. Takımda tek kırmızı kart gören oyuncusu da Kaptan Süleyman Görgün oldu. Çıktığı 10 maçı olan Görgün  cezasından dolayı maçı 1 maçı tribünlerden izledi. Takım toplam 36 adette sarı kart gördü,  rakiplerimiz 45 sarı kart gördü, Birisi evimizde birside deplasmanda 2 galibiyeti bulunan Didim Belediyespor’un evinde hiç beraberliği olmamasına rağmen yenilgilerinin beşini kendi evinde 2 sinide deplasmanda aldı.


mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü