24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 20 Aralık 2016 16:49

TÜRSAB’dan çifte ziyaret

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

TÜRSAB’dan çifte ziyaret

 

Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Bölge Yürütme Kurulu geçtiğimiz haftalarda bir araya gelerek görev dağlımı yapmışlar ve programladıkları çalışmalara başlamışlardı.

Dün Kaymakamlıkla  ve   Belediye Başkanlığını  ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Başkan Aylin  Bal ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Nihan Salabaş, Sevim Erdoğmuş Atilla,  Birsel Dündar ve Neslihan Çavuş’la birlikte ziyaret ettikleri kaymakamlıkta Türkiye Seyahat Acenteleri  Birliği’nin Bölge Yürütme Kurulu olarak Didim ve Bölge turizmine katkı için  yapabilecekleri çalışmaları anlatıp görüşlerini aldılar. Kaymakam İskender Yönden Türkiye’de ilk defa tamamı kadınlardan oluşan bir yürütmenin oluşmasından memnuniyet duyduğunu yapılacak çalışmalarda kendisinin yardımcı olacağı sözünü verdi. İlk değerlendirme olarak ta İzmir’deki Travel Turkey fuarındaki kurumlar arası işbirliğine dikkat çeken Kaymakam Yönden kendilerinin görüşlerinin kendisi için önemli olduğunu belirtti.

Didim’e turisti getiren ve turu pazarlayan acentelerin gizli kahramanlar olarak arka planda kaldıklarını belirten yönetim kurulu üyeleri Didim’in tanıtım atağı yapması gerektiğini kendi fuar deneyimlerinden izledikleri durumun Didim’in  tam olarak tanıtılamadığını yurtdışı fuarlara ağırlık verilmesini istediler. Önümüzdeki ay yapılacak olan EMİTT fuarının çok önemli olduğunu bildiklerini  de söyleyen Didim TURSAB Başkanı Aylin Bal tüm kurumlarla işbirliği içinde olacaklarını, birlikte ortak proje üreteceklerini, turizm de bir farklılık yaratmak istediklerinin altını çizdi.

Daha sonra Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı da ziyaret eden Yönetim kurulu üyeleri Didim Belediyesi ile ortak projeler üretmek istediklerini söylediler ve başkan dan destek sözü aldılar. Başkan Atabay’da “ özellikle kadınların oluşturduğu bu yönetimi çok önemsiyorum başarılı işlere imza atacağınıza inanıyorum, her zaman destekleyeceğim” dedi.

Başkan Aylin Bal’da bu destek sözünün önemli olduğunu belirterek  “ TÜRSAB Genel Merkezinin de Didim de böyle bir oluşuma fazlası ile destek verdiğini “ söyledi

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü