20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 23 Aralık 2016 09:39

EMEK PARTİSİ DİDİM İLÇE ÖRGÜTÜ’NÜN BASIN AÇIKLAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)
EMEK PARTİSİ DİDİM İLÇE ÖRGÜTÜ’NÜN BASIN AÇIKLAMASI
Daha fazla kayıp vermemek için Suriye’den geri çekilin!
Fırat Kalkanı Harekâtı’nda 16 asker hayatını kaybetti 33 asker ise yaralı. Kayıpların sayısı artabilir.
Bu savaş bizim değil.
Daha önce Esad’a “kardeşim” diyen ve Suriye’ye satacağı malların hesabını yapan AKP Hükümeti 2011’den itibaren Esad’ı devirmek, Rojava kantonlarını ortadan kaldırmak, Türkiye’nin bölgede güç ve nüfuz elde ederek Ortadoğu’nun liderliğine soyunması için Suriye’de süren savaşı kışkırttı ve nihayet komşu ülkenin topraklarına girdi.
Bu savaş beş yıldır sürüyor. Bu süre zarfında cihatçı, şeriatçı örgütlerin ve mühimmatın Türkiye’den Suriye’ye geçmesine göz yuman AKP, gelinen noktada Ortadoğu’daki ateşin içine çekilmiş bulunuyor. Bu yüzden dış politikası neredeyse her hafta eksen değiştiriyor.
Bir gün Atlantik’çi ertesi gün Avrasyacı olan, ittifaklarını günübirlik çıkarlara göre belirleyen Hükümetin bu politikası ülkeyi giderek bir kaos ortamına sokmaktadır.
AKP Hükümeti’nin Suriye macerası ülkeye maddi ve manevi çok zarar vermiştir: asker ölüm ve yaralanmaları, cihatçıların işlediği cinayetler, canlı bomba katliamları artık katlanılamaz hale gelmiştir.
Türkiye en kısa zamanda bu maceracı ve komşularına düşmanlık içeren politikalardan vazgeçmelidir! Askerlerini Suriye’den çekmeli, cihatçı güçlerle ilişkisini kesmelidir. Aksi takdirde içine girilen savaş Türkiye’yi de Suriye’ye çevirecektir.
Suriye topraklarında askeri harekât sonlandırılmalı, bu savaş bitmelidir.

EMEK PARTİSİ DİDİM İLÇE ÖRGÜTÜ
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü