19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 26 Aralık 2016 09:15

KCK Suçlamasıyla 8 tutuklama

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KCK Suçlamasıyla 8 tutuklama

 

 

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin geçen hafta eşzamanlı olarak  düzenlediği   operasyon kapsamında göz altına alınan 11 kişiden 8’i hafta sonu çıkarıldığı mahkemece  tutuklandı. HDP Aydın İl eş başkanında bulunduğu 8 kişi, Aydın Kapalı cezaevinde gönderildi.

 

İlçemizde bir buçuk ay önce Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonda 7 kişinin tutuklanmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz hafta sabaha karşı operasyonu gerçekleştirmiş ve ilçede ikamet eden  10 kişi göz altına alınmıştı. Operasyon kapsamında aranan HDP Aydın İl eş başkanı T.A ise Kuşadası’nda göz altına alınıp Didim’e getirilmişti.

 

HDP Aydın İl eş başkanı T.A, HDP Didim İlçe başkanlığı görevini yürüttüğü ileri sürülen A.Y ile Y.T, A.P, D.U, K.S,  Ö.F.Y  ve Y.E.E ise KCK talimatları doğrultusunda açlık grevi, oturma eylemi ve terör örgütü propagandası yaptıkları, eyleme katıldıkları ve sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü PKK’yı övücü paylaşımlarda bulundukları iddiasıyla yürütülen soruşturmanın ardından Cuma günü adliyeye  sevk edildi.

Bilindiği üzere Operasyon kapsamında evlerde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait muhtelif mühimmat, 3 adet ruhsatsız av tüfeği ile çok sayıda örgütsel   materyal ele geçirilmişti.

Operasyonda göz altına alınan V.Y, S.S ile A.Z Didim Emniyetindeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 

 

Son değişiklik Pazartesi, 26 Aralık 2016 09:35
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü