19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 26 Aralık 2016 09:42

KUBİLAY UNUTULMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KUBİLAY UNUTULMADI

Didim Belediyesi önünde düzenlenen bir etkinlikle 86 Yıl önce yobazlar tarafından şehit edilen  Devrim Şehidi Kubilay anıldı ve son günlerde sayıları her geçen gün giderek artan şehitler için saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu.

Daha önce Duyurulan ve deve güreşleri gibi  Cuma günü akşamı yapılacak olan yılsonu personel buluşmasının da iptal edildiği anlaşıldı. Gelişen olaylardan dolayı açılışlar yapılsa da bazı eğlenceli kutlamalar iptal edildi. Aynı şekilde hafta sonunda Altınkum’da yapılması planlanan Karadenizliler Derneği ile birlikte organize edilecek olan Hamsi günü de ileri bir tarihe ertelendi.

Didim Belediyesi önünde toplanan personele bir konuşma yapan Belediye Başkanı Deniz Atabay, Kubilay’ın öldürülüşünün  86. Yılından medeniyetle medeniyetsizlik arasındaki savaşın devam ettiğin görüyoruz. Maalesef o gün olduğu gibi bugünde dış mihraklar perde arkasında, Uyanık olmalıyız, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız,

Gerek Suriye toraklarında , Gerekse Beşiktaş ve Kayseri’de artık sayılarını kronolojik olarak takip edemediğimiz şehitlerimize hepimizin adına kederli ailelerine rahmet diliyor, Ülkemize sabır diliyorum.  Saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, CHP ilçe Başkanı Gökmen Karataş, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye personeli ile  Didim halkının da hazır bulunduğu 1 Dakikalık Saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan istiklal marşı okundu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü