22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 26 Aralık 2016 16:35

DİMDER YENİ KONSERLERE HAZIRLANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİMDER YENİ KONSERLERE HAZIRLANIYOR

14 Şubat  Sevgililer Gününde Film Müzikleri konser serilerinden 3.’üne hazırlanan Didim Müzik Derneği (DİMDER) çalışmalarının konuğu olan gazetecilere hem mini bir konser verdiler, hem de dernek çalışmalarını anlattılar.

Koro Seher Giray’ın  şefliğinde  repertuvar çalışmaları yaparken, sanat  müziğine gönül veren Didimlilerin çalışmalara katılabileceğini belirttiler.

12 Yıl önce kurulan dernekle birlikte başlayan koro çalışmaları ilk günden bu yana yılda 4’ten az olmamak üzere konserler veriyorlar. Şef Seher Giray koroyu ilk kurarken sanat müziği kavramının kaybolmaya başladığı yıllara denk geldiğini, Arabesk akımını tavan yaptığı yıllarda inatla Sanat müziği, hem de klasik sanat müziği  korolarıyla direndiklerini söyledi çünkü gelecek nesillere aktarılması için bu sanatın yaşaması gerek dedi.

Geçmiş dönemde çocuklardan oluşan bir Sanat Müziği korosu bile kurdukları belirten Giray o koromuzda yer alan çocukların tümü eğitim ve işi hayatında başarılı oldular, müziğin insan hayatına kattığı böyle önemli değerler var aileler bunu bilerek  çocuklarını  müzik kurslarına ve koro çalışmalarına göndersinler tavsiye ederim dedi.

DİMDER Başkanı Ergun Ersoy’da çalışmaların ve dernek faaliyetlerinin tamamen gönüllülük üzerine yürütüldüğünü, koro çalışmaları sayesinde hem yeni insanlarla tanışma fırsatı bulunduğu gibi hem de sevdikleri  ve zevk aldıkları bir çalışmayla meşgul olmaktan memnun olduklarını belirtti

Perşembe ve Cumartesi günleri Çamlık Mahallesinde Sanat Galerisi olarak kullanılan binada yürütülen koro çalışmaları önümüzdeki günlerde  verecekleri konserler için hem yeni şarkıları terennüm ediyor, hem de repertuvar seçmelerinden önce koroya bu  şarkılar öğretiliyor.

.

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü