19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 26 Aralık 2016 16:49

Hayvanlar İçin Denize Girdiler

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Hayvanlar İçin Denize Girdiler

 

Didim’de yaşayan İngiliz  hayvan severler  her sene olduğu gibi yine bu senede denize girerek farkındalık yaratmak ve elde ettikleri gelirle Didim Belediyesi Sokak hayvanları barınağının eksiklerin ve ihtiyaçlarının bir kısmını sağlayacaklar,

Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bir restoranda bir araya gelen İngiliz hayvan severler ve Didim’de sokak hayvanları seven gruplarında bir araya gelmesiyle organize edilen etkinliğine kimi hayvan sever kostümle girerken kimi de mayosuyla denize girdi.

Didim Hayvan Barınağı Veteriner Ceren Karahallı  ve hayvan barınağı gönülleri ile Didim Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Naşit Oskay’da kostümle denize girenlerin arasındaydı. Denizde bir süre kalan gönüllüler,  daha sonra kıyıdakiler çağırana kadar çıkmadılar.

Sahilde bir açıklama yapan Kültür Müdür Oskay, bu farkındalık etkinliğine bu sene katılarak belediyenin sokak hayvanları ile ilgili yaptığı çalışmalara destek veren İngiliz komşulara teşekkür etmek istediğini söyledi. Sokaklarda hayvanlarında yaşadığını bir can olarak onlarla beraber yaşamak mecburiyetinden bahseden  ve 12 derece olan hava sıcaklığı ile de şanslı bir günde denize girdiklerini belirten Oskay Didim’de her mevsim denize girilebilecek bir sahili bulunan Didim’in 12 ay boyunca çeşitli etkinlikler ev sahibi yapabildiğini de söyledi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü