19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 29 Aralık 2016 16:09

Doktora Şiddet’te Bir Tutklama

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)
Doktora Şiddet’te Bir Tutklama

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği bir açıklama yaparak darp edilen doktor Kadir Çicek’in muayenede bir kusuru bulunmadığını  belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada; “Hastanemiz Acil Servisinde 21.12.2016 tarihinde yaşanan olayı Hastane yönetimi olarak üzüntü ile karşılamış bulunmaktayız.

Söz konusu olayda, 3 parmağı kesik olarak Hastanemizin Acil Servisine başvuran hastanın ilk müdahalesi yapılıp,  Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı aranmış ve ekip ameliyatta olmasına rağmen Araştırma Görevlisi Dr. Kadir Çiçek 3-4 dakika içinde hastaya ulaşmıştır.

Dr. Çiçek, hastaya müdahalesini yaptıktan sonra kopan parmakların en hızlı ve sağlıklı biçimde yerine dikilmesi için sevk işlemlerini başlatarak hasta ve hasta yakınlarına Sağlık Bakanlığının özel uzmanlık gerektiren bu tür müdahaleler için dahil olduğumuz 22. bölgede Denizli ve Muğla'daki iki kurumu yetkili kıldığını,(kurumumuzda bu müdahaleyi yapacak uzman olmadığı için)  bu sebeple bu kurumlar dışında herhangi bir merkeze yasal olarak sevk edilemeyeceğini anlatmıştır.

Hasta yakınlarının İzmir’e gitmek istediklerini belirtmesi üzerine özel bir ambulansla ulaşımlarının sağlanması için girişimlerde bulunurken hasta yakınları Araştırma Görevlisi Kadir Çiçek’i darp ederek şiddet uygulamıştır.  Olay sırasında beyaz kod verilmiş olup güvenlik görevlileri darp eyleminden önce olay yerine ulaşmış ve olaya müdahale etmiştir. Olayda Hastanemizin hastanın tedavisi noktasında bir ihmali ve gecikmesi bulunmamaktadır.

Araştırma Görevlisi Dr. Kadir Çiçek’e yapılan saldırıyı kınıyor, hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi gerektiğine inanıyoruz.” Denildi.

Aydın Tabipler Odası’da doktora yönelik şiddeti hastane önünde bir açıklama yaparak kınamıştı.  Saldırganlardan 1 kişi  çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü