17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 01 Ocak 2017 13:08

Didim Belediye Başkanlığındaki basın toplantısı Belediye Başkanlığı makamında yapıldı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Başkanlığındaki basın toplantısı Belediye Başkanlığı makamında yapıldı.

Ak Parti’nin istişare toplantısına neden katılmadınız sorusuna, davet edilmediğim bir yere gitmem, davet edilsem mutlaka giderdim diye başlayan toplantıda Özlem Çerçioğlu’nun ziyaretine gazetecileri davet edilmediği eleştirilerine de bana son dakikada haber verildi.  Dolayısıyla planlı bir toplantı değildi diye cevap verdi.

Didim Sokak Hayvanları Barınağındaki veteriner sayısının teke düşürülmesi ile ilgili soruya da bu standart bir hizmet alım ihalesi, ikinci veterineri alacağız elbette yetmez tek veteriner dedi.  2 buçuk yıllık işlemler içinde kış aylarından sokakta yaşayan yurttaşlarla ilgi bir çalışmanın olup olmadığı sorusuna da bu hassas bir konu insanları resmederek rencide etmek istemiyoruz, ancak; zabıta gece denetimlerinde ya da şikayet bağlı denetimlerde ihtiyacı olan yurttaşımızı anlaşma yaptığımız bir otel var orada istediği kadar konaklatıyoruz, ama bu tercihi yapanlar çok fazla aynı yerde kalmıyorlar. Ancak bu hizmeti aksatmadan sürdürüyoruz, dedi.

Cuma günü CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş’ın tüm Aydın’ı kapsayan Yerel Yönetim hizmetlerinden memnuniyet anketi ile ilgili olarak ta “büyük şehrin isteği üzerine bir anket şirketine yaptırılan bu anketin kesin sonuçları gelmedi elime ancak 2657 kişi ile yapılan bir anketin değerlendirmesindeki ilk sonuç buydu bunu paylaştım ,anketin geneli ile ilgili olarak değerlendirmeler ve istatistiki veriler ortaya çıkınca paylaşacağım” açıklaması yaptı. .

2017 yılı içinde tüm yolları asfaltlama sözü veren Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sözünün hatırlatılması üzerine “ evet Özlem Başkan söz verdi, bizim eylül ayında bütçe hazırlanırken verdiğimiz program çerçevesinde önce ana arteler olmak üzere geniş cadde ve ara sokaklarda asfaltlanacak, Mersindere mahallesinde 80 bin metre kare yol çalışması yapacağız, ihalesi Ocak ayında yapılacak bir parkla birlikte yapılacak işler,  bu mahallenin üçte birine denk geliyor neredeyse, Akbük’te yine yol çalışmaları sürecek ve şehrin Akbük tarafından girişinde Kipa Kavşağına kadar olan kısımda kaldırım çalışmaları ve tali yol planladık bunları yapacağız. Dedi. Fevzi Paşa Mahallesinin imarı ile ilgili olarak ta “bürokratik yazışmaların hepsi bitti, bir sorun yok 4 bakanlıkla birlikte çalışıldı ve şu anda kurulun toplanıp onaylanması işlemi kaldı. Ancak hiçbir eksiğimiz kalmadı, o iş tamam” dedi. Ayrıca Demizköy Akbük arasındaki 1001 caddenin altyapısı olmadığı için programa almak istemedik ama Özlem Başkan “yapalım Altyapı programı gecikebilir

Yine Büyükşehirle birlikte projelendirilen Kültür Merkezi ve Amfi Tiyatroyla ilgili olarak ta Amfi tiyatronun avam projesi hazır arsa üzerindeki terkinler yapıldıktan sonra netleşecek, Kültür merkezi ile birlikte 2017 Kasım ayına kadar olan süreçte temellerini atabilmeyi planlıyoruz” dedi.

Zübeyde Hanım heykeli yapan belediye Akbük’te konulacak heykelin tamamlandığını söyleyen Atabay, “ayrıca heykel seramik atölyesinde kent içi  heykeller yaptıracağız, Aytepe’ye Barış Heykeli yaptırıyoruz, bu heykelin bir benzerini de Kardeş Kent Leros’a koyacağız.” dedi.

Toplantının sonunda” yeni yılın tüm insanlık için ve Didim için iyi bir yıl olsun”  dileklerinide söyledi.

 

Haber : Ergun KORKMAZ

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü