20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 02 Ocak 2017 18:03

CEVAP BEKLİYORUZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

CEVAP BEKLİYORUZ

AKP Didim İlçe Başkanlığına geçen basın açıklamamızda bazı sorularımız olmuştu. Henüz cevap alamadık. Sorularımızı tekrarlayalım ve genişletelim.

1- Didim Vergi Dairesi 2016 yılında Didim’den ne kadar vergi toplamıştır? 2016 Yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Didim’in kaç milyonluk arazilerini satmıştır? Kaç yüz dönüm arazisine satmak için el koymuştur?

2- Hükümetiniz ve bakanlıklara bağlı kamu kurumları 2016 yılında Didim’e ne yatırım yapmışlardır? Bizim gördüğümüz iki İmam-hatip okulu dışında bir yatırım yoktur.

3- Didim Fen Lisesi bu yıl açılacakmıdır?

4- Geçen hafta içerisinde KOSGEB tarafından dağıtımı yapılan ve Didim’de sadece 35 kişiye verildiği iddia edilen 50.000.-‘şer TL ihtiyaç kredisi kimlere verilmiştir? Bu 35 kişi içerisinde İlçe başkanı olarak sizin , ailenizin , ilçe yönetim kurulu üyelerinin ve belediye meclis üyelerinin bazılarının firmalarının olduğu kamuoyunda iddia edilmektedir. Bu iddialarla ilgili olarak kamuoyunu ikna edici bir açıklamanız olacak mı? Didim Esnafı kötü geçen bir Turizm sezonunun ardından borcunu ve kirasını ödeyememişken , şu şanslı ve borçlu 35 kişiyi merak etmektedir? KOSGEB özerk kuruluş filan deyip işin içinden sıyrılma kolaycılığına sapmadan net cevap istiyoruz.

5- Geçen hafta AKP İlçe Başkanı, İl Başkanı ve Milletvekillerinizle Devlet’in kaymakamı ve bürokratlarıyla kapalı kapılar arkasında neyi istişare ettiniz? Didim’e yapmadığınız hizmetlerin neyini değerlendirdiniz? Yoksa Didim’e hizmet vermeye çalışan Didim Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne nasıl engel oluruz, önüne taş koruz anlayışının istişaresini mi yaptınız?

Sorularımız net ve açık. CEVAP BEKLİYORUZ.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü