22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ocak 2017 17:26

“Saldırı Geliyorum Dediği Halde Önlenemedi”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Saldırı Geliyorum Dediği Halde Önlenemedi

Emek Partisi Didim İlçe Başkanlığı adına Başkan Kazım Güzel bir basın açılmaması yayınlayarak “Yılbaşı Saldırısına Ortam Hazırlayanlar Suçludur” dedi.

Kazım Güzel İstanbul Ortaköy saldırısının daha önceden kestirilip önlenebileceğini savunduğu açıklamasında “Yeni yılı karşıladığımız ilk saatlerde İstanbul’da bir eğlence mekanına yapılan terör saldırısında 39 yurttaş ve yabancı uyruklu hayatını kaybetti. Ağır yaralılarla bu sayı daha da artabilir. Önceki saldırılarda olduğu gibi bu saldırı da geliyorum dediği halde önlenemedi.

Saldırıdan önce başlatılan yılbaşı ve Noel aleyhtarı kampanyaların yarattığı ortam saldırganlara cesaret vermiştir. Bunun yanı sıra Hükümetin izlediği iç ve dış politikalar zaten yurttaşların hayatını güvensiz hale getirmiş, katliam göz göre göre yaşanmıştır.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı diliyor, tetikçiden azmettiricilere kadar bütün sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz.

Halkı yaşamından ve geleceğinden endişeye sevk eden, nerede ne zaman bir saldırı ile yaşamını kaybedeceğini hesap etmek zorunda bırakan siyasal ortam terörün ekmeğine yağ sürüyor. Terör saldırılarına imkan hazırlayan siyasetten vazgeçmeyi düşünmeyen ve savaş bataklığında kalmakta ısrar edenler bu cinayetin sorumluluğunu üstlenmelidir. 15 yıldır ülkemizi “biz olmazsak istikrarsızlık olur” diye tehditle yöneten ama ülkeyi her gün biraz daha kaosa sürükleyen AKP siyaseti bunun hesabını vermelidir. Ancak şimdiye kadar bu sorumluluk asla üstlenilmedi. Tersine yaşananlardan hiçbir ders çıkarılmadı. Terör, baskı ve şiddet halkı sindirdikçe bu ortam bir “lütfa” dönüştürüldü.” Dedi.

Başkan Güzel;  “Hükümet iç ve dış siyasette izlediği yanlışlardan; anti-demokratik dayatmacı, tekçi, baskıcı, savaşçı, müdahaleci yönetimden vazgeçmelidir. Bu siyaset sürdükçe ölümler çoğalacaktır.

Teröre, savaşa, saldırganlığa, despotizme, diktatörlük heveslerine teslim olmayacağız. Her gün teker teker öldürülmeye sessiz kalmayacağız. Saldırıların ve ölümlerin sorumlularına işaret etmeye devam edeceğiz. Ülkeyi teröre kurban eden bu siyasetle mücadele etmeye devam edeceğiz.” Diyerek açıklamasını bitirdi.

 

HAber : Erdem Özdem

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü