19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ocak 2017 17:29

HAZİRAN, ORTAKÖY KATLİAMINI KINADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAZİRAN, ORTAKÖY KATLİAMINI KINADI

Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclisi adına yapılan  bir açıklamayla İstanbul Ortaköy’deki Reina Katliamı Kınandı.  “İnsanlık Düşmanlarını Lanetliyoruz” başlıklı açıklamada; “Örgütlü kötülüğün temsilcileri bir kez daha insanlığı hedef aldı. Yeni yılın ilk günü sabaha karşı Reina’ya yapılan saldırıda 39 kişi öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı. Her şey apaçık ortada; hayatla ölüm, aydınlıkla karanlık arasındaki bir savaş bu.

Bunun ötesinde söylenecek her sözün anlamsız kaldığı bir yerdeyiz. Katil, günlerdir yeni yıl kutlamalarına karşı sürdürülen gerici kampanyanın yarattığı bir ortamda bastı tetiğe. Katliamın azmettiricisi Cumhuriyetin kazanımlarına ve insanlığın evrensel değerlerine her vesileyle saldıran AKP Saray Rejimidir, islamcı faşist zihniyettir.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne tür yöntem kullanırlarsa kullansınlar aydınlık bir gelecek düşümüzü elimizden alamayacaklar. Her şeye rağmen memleket, her şeye rağmen insanlık, her şeye rağmen hayat kazanacak! Bu kör karanlığı, bu karanlığı her gün her saat büyüten örgütlü kötülüğü lanetliyor, ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” Denildi.

 

Haber : Ergun KORKMAZ

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü