22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ocak 2017 17:32

DÜN DİDİM’DE “SESSİZ ÇIĞLIK!” ATILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DÜN DİDİM’DE “SESSİZ ÇIĞLIK!” ATILDI


CHP Didim İlçe Başkanlığı, üyelerine çektiği mesajlarla ve Belediyeden yapılan anonslarla  Teröre karşı sessiz bir çığlık atmak için Didimlileri Merkez Camii önüne davet etti.

2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen terör saldırısına tepki göstermek için Camii önünde toplanan kalabalık terör saldırılarında ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sesiz Çığlık atma eylemi olarak adlandırılan bu saygı duruşundan sonra  CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, bir açıklama yaptı. İstanbul Ortaköy'deki Reina adlı işyerine düzenlenen saldırıyı kınayarak yılbaşı eğlencesini kana bulayanları lanetledi ve  saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Karataş, “2017’ye başlamanın mutluluğu içerisindeyken, acılar 2017’de tekrarlanmasın diyorken maalesef yeni yılın ilk dakikalarında İstanbul’dan yine üzüntü verici bir haberle sarsıldık. Şahsen benim çok moralim bozuldu. Böyle bir terör eylemiyle yıla başlamak, gerçekten sarsıcı oluyor. Toplum olarak bu tür olaylardan oldukça etkileniyoruz. Ama üzücü olan bir şey var ki, artık terörü lanetlemekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Toplum, ülke ve halkımız üzüntü duyuyor fakat gerekli tepkiyi gösteremiyor. Terör bu topraklarda amacına ulaşamayacak bunu çok iyi biliyoruz. Bu anlamda tekrar terörü lanetliyoruz” dedi.

Karataş, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu ve  Belediye Meclisi üyeleri ve partililerin katıldığı açıklamasını şu sözlerle bitirdi.

İnsanların yaşam hakkının vardır,  eğitim, sağlık ve eğlenme hakları vardır, hiç kimse, kimsenin yaşam tarzına müdahale hakkı yoktur. Bu toplum yıllarca barış içerisinde bu tür etkinlikleri yaparken yılbaşını da milli bayramlarımızı da dini bayramlarımızı da kutlamıştır. Bunlar, bizleri ayrıştırıcı değil, birleştirici etkinliklerdir. Bu anlamda yeni bir yıla girmek tüm insanların mutlulukla, umutla baktığı bir olaydır. Ama maalesef bazı kafalar böyle bir etkinliği bile başka noktalara çekiyorlar. Bir nefret söylemi içerisinde bu tür etkinliklere bakıyorlar. Bizler de bu tür yaklaşımları nefretle kınıyorum” dedi.

Daha sonra bir araya gelen kalabalık yürüyüşe geçilmesi isteğine,  emniyetin yürüyüşe izin vermediği gerekçesiyle ile  yapılamayacağı söylendi ve kalabalık buradan dağıldı.

 

Haber : Erdem ÖZDEN

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü