20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 04 Ocak 2017 16:55

ONLAR ARTIK FENERBAHÇE’DEN LİSANSLI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ONLAR ARTIK FENERBAHÇE’DEN LİSANSLI

Didim’de ikamet eden işadamı Ramazan Kaya’nın misafiri olarak Didim’e gelen Türk Futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsanevi ismi Oğuz Çetin kendisine önerilen Didimli küçük yetenekler Mert Cemre Yürükal ve Ege Sarp Yüksel’i sahada seyretmiş ve görüştüğü ailelerinden aldığı izinle Fenerbahçe’nin altyapı seçmelerine götürmesinin ardından başlayan süreç mutlu sonla bitmiş, Didimli iki küçük yetenek Fenerbahçe’nin altyapısına seçilmişti.

Geçtiğimiz Eylül ayında Didim’de yaşayan İşadamı Ramazan Kaya’ya misafir olan Oğuz Çetin’in, bir spor okulunun çalışmalarında izleyip beğendiği  Mert Cemre Yürükal ve Ege Sarp Yüksel ailelerinin de izni alınarak Fenerbahçe tesislerine götürülmüş buradaki kampın sonunda altyapı seçmelerinde de beğenilen futbolcular aileleriyle varılan mutabakatın ardından eğitim ve spor hayatlarına İstanbul’da devam ettirilmesi kararı alınmıştı.

Didimli iki yetenek 3 aylık bir çalışmanın ve antrenmanlarda  gösterdikleri başarılı performansın ardından Fenerbahçe Kulübünün  Lisanslı futbolcuları olmayı hak kazandılar. Yılbaşından iki gün önce (28/12/2016)  işlemleri biten Didimli sporculardan 2005 doğumlu Mert Cemre Yürükal  2649584 lisans numarası , 2004 doğumlu  Ege Sarp Yüksel, 2649587 Lisans numarası ile Fenerbahçe AŞ’nin lisanslı futbolcusu olmuş oldular.

Geçtiğimiz günlerde yine Didim U17 maçlarını izlerken beğenilen ve büyük kulüplerden birisine transfer görüşmeleri yapılan  ancak ailesinin İstanbul’da yaşama şartlarının uygun olmadığı gerekçesiyle  anlaşması yapılamayan bir yeteneğin Didim Belediyespor kadrosunda kaldığı da öğrenildi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü