17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 09 Ocak 2017 16:13

DİDİM UMUT TİYATROSU KURUCUSU GAZETESİ MUSA BAYAR ARAMIZDAN AYRILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM UMUT TİYATROSU KURUCUSU GAZETESİ MUSA BAYAR ARAMIZDAN AYRILDI

15 gün önce  geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ndeki yoğun bakım servisindeki tedaviye cevap veremeyen Didim Umut Tiyatrosu Kurucusu ve yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan   Musa Kemal Bayar, Pazar günü Akbük camisinde kılınan cenaze namazının ardından Akbük mezarlığına defnedildi.

Akbük ‘te yaşayan  ve beyin kanaması geçirdiği  21 aralık tarihinden beri   yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren Bayar Cuma günü akşamı direnmeyi bırakarak yaşama veda etti.

Akbük Camiindeki cenaze  törenine  Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Akbük eski Belediye Başkanları İbrahim Şam ve  Erçin Sandalcı ve, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu ile Didim’deki  iş ve siyaset dünyasından çok sayıda insan katıldı.

Cenaze töreni sonrasında bir konuşma yapan EMEP Aydın İl Başkanı Abdurrahman Saran, kısa süre önce partilerine kayıt olan Bayar’ın sosyal çalışmalar ve Sanatsal faaliyetleri ile topluma ışık tutan bir kişi olduğunu bu ışığının fiziki olarak dünyadan ayrılsa da ruhen devam edeceğini  söyledi. Sevenlerinin göz yaşlarını tutamadığı cenazede 10 Aralık 2015 günü  Ankara Garındaki katliamda ölen Elif Kanlıoğlu ile birlikte çekilmiş resmide elden ele dolaştı.

1957 doğımlu olan Musa Kemal Bayar, evli 2 erkek çocuk babasıydı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü