14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 09 Ocak 2017 16:15

RENKLER KARDEŞ TERÖR KALLEŞ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

RENKLER KARDEŞ TERÖR KALLEŞ

Didim’de faaliyet gösteren taraftar dernekleri yöneticilerinin aldığı kararla hafta sonunda düzenlenen yürüyüşle terör olayları lanetlendi.

En son İzmir’de yaşanan adliye sarayına yapılan saldırının ardından bir araya gelen Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Dilaver Demir, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hakan Arı ve Beşiktaşlılar Derneği başkanı Başer Pekdemir aldıkları kararla taraftarlarının ve tüm Didimlilerin ortak sesi olarak terörü lanetlemek için Renklerin Kardeşliği adında yürüyüş düzenlediler.

Merkez Cami önünden Didim Cumhuriyet Meydanı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşte sloganlarla terör lanetlenirken birlik mesajları verildi. Çok sayıda taraftarın  katıldığı yürüyüşe Didim Belediyespor Başkanı Bedri Altıntaş ve farklı taraftar gurupları da kendi bayrak ve flamalarıyla katıldılar.

Yürüyüş boyunca ses cihazından ve Organizasyon komitesi adına mesajlar veren ve Cumhuriyet Meydanında  bir konuşma yapan Hakkı Kaşan konuşmasında  “Bizler, 3 büyük spor kulübümüze gönül veren Didim Beşiktaşlılar Derneği, Didim Fenerbahçeliler Derneği ve Didim Galatasaray Taraftarlar Derneği temsilci ve üyeleri olarak, ülkemiz ve milletimize kast eden terörün karşısında durmak ve lanetlemek için toplanmış bulunuyoruz.  Türkiye’nin eli kanlı, gözü dönmüş vahşi ve hain terör örgütlerinin ortak saldırısı altındayız” de diyen Kaşan, “İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Gaziantep’te ve Diyarbakır’da, yani kısacası Misak-ı millî sınırlarımızın birçok yerinde gerçekleştirilen terör saldırılarında birçok vatandaşımız canlarını yitirdi. Derin üzüntü içerisindeyiz, bir o kadar da teröre karşı birlik ve beraberlik duygusuyla kardeşliğimizi pekiştiriyoruz. Bizler teröre teslim olmayacağız. Bizler var oldukça, bu hainler emellerine ulaşamayacaklar. Bizim birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve vatan sevgimiz en büyük hazinemizdir. Bu değerlerimizi bozmaya hiçbir güç engel olamaz. Terörü bir kez daha lanetlerken, kahpe saldırılarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yaşasın renklerin kardeşliği, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.” diye iye bitirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının ardından  kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü