19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 12 Ocak 2017 16:25

ÜNİVERSİTE İÇİN YER TAHSİSİ GERÇEKLEŞTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÜNİVERSİTE İÇİN YER TAHSİSİ GERÇEKLEŞTİ

Bundan sonrası değerli Didim halkının ve onun temsilcilerinin ortak girişimi ile yapılacak ve neticeye ulaşacak.  İlçemize hayırlı olsun.

Didimlilerin merakla beklediği ve Didim’in gelişmesine katkısı olacak olan üniversite alanı nihayet netleşti.

Müjdeyi Didim Meslek Yüksek Okulu ziyaretinde açıklayan Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ “. Didim Ticaret Odasının uzun süredir talep ve takip ettiği Didim’e üniversite yerleşkesi kazandırılmasını veya Didim Meslek Yüksekokulunun halen kullandığı, Milli Eğitim Bakanlığına ait alanın Adnan Menderes Üniversitesine devrini talep ediyorduk. Bu talebimizde önemli bir aşama kaydedildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İlçemiz Tekağaç mevkiinde olan, daha önceki planlarda turizm tesis alanı olarak gözüken 1042 numaralı parsel turizme katkı sağlaması amacı ile ihtiyaç duyulan Üniversite Alanına dönüştürülmüştür.“ dedi.

Geçtiğimiz günlerde Didim Ticaret Odasına tanışma ziyareti gelen okula iadeyi ziyarette bulunan  Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Başkan Yardımcısı Mehmet Urgancı, Yönetim Kurulu Üyesi Mekin Subaşı’yı  Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Battal Oğuz, Müdür Yardımcıları Metin Polat ve Evrim Kamacı karşıladı.

Üniversitemize Yer Tahsisi Gerçekleşti.

Ziyarette kamuoyuyla bir müjdeyi paylaşmak istediğini söyleyen Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ sözlerini şöyle sürdürdü. “7 senedir takip ettiğimiz tahsis isteğimizde gelinen noktada katkılarından dolayı ilgili Bakanlarımıza, bu çalışmada olduğu gibi ilçemizin sorunlarının çözümünde bize destek olan bölge milletvekillerimize ve valilerimize, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörümüze, yüksekokul müdürlüğümüze,  Kaymakamımıza, işin takibini bırakmayan eski ve yeni Meclis ve Yönetim Kurulumuza ve katkıda bulunan tüm kamu çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

“Bilindiği üzere 2015 yılında, Odamızın üstünde çalıştığı Didim'e üniversite yerleşkesi kazandırılması, yeni bir hastane inşa edilmesi, yapımı devam eden karayolunun bitirilmesi ve ilçemizin turizm bakanlığı destinasyon listesine dahil edilmesi için bir dizi ziyarette bulundum.

Milletvekilimiz Mehmet Erdem'le birlikte Üniversitemizin yeni rektörü Cavit Bircan'ı makamında ziyaret ettim. İstenen planları, üniversitemin üst yazısı ile elden bizzat Kültür ve Turizm Bakanlığına ulaştırmak üzere konu ile ilgili Ankara'ya giderek Yatırım Dairesi Genel Müdürü Adnan Arslan'ı yine Milletvekilimiz Mehmet Erdem'le ziyaret ettim.” Diyen Üstündağ sözlerini şöyle sürdürdü.

“Üniversitemiz bildiği gibi Milli Eğitim Bakanlığına ait bir alanda kiracı durumda ve mevcut binaların kira sözleşmesi 2016 yılında dolacaktı. Talep edilen yeni alanın tahsisi gerçekleşinceye kadar tahsisin uzatılması için Milli Eğitim bakanlığını ziyaret ederek müsteşar Yusuf Tekin'i makamında ziyaret ettim.

Konu ile destek sağlamak üzere Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi, Aydın Milletvekillerimiz Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç'ı makamlarını ziyaret ederek Kendilerinin ilgisi ve desteği ile karşılandım. Geçen sürede Bölünmüş yol çalışmalarımız bitti. Şimdi ise üniversiteye arazi tahsisinin gerçekleştiği müjdesini aldık. İlçemize yeni bir hastane kazandırılması talebimizi de takip ediyoruz. Bir an önce gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Süreçteki yardımlarından dolayı Özellikle Milletvekilimiz Sayın Mehmet Erdem’e çok teşekkür ediyoruz” dedi

 

Bundan sonrası değerli Didim halkının ve onun temsilcilerinin ortak girişimi ile yapılacak ve neticeye ulaşacaktır.  İlçemize hayırlı olsun.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü