20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 12 Ocak 2017 16:28

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYORİ HEM ÖĞRENİYOR.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYORİ HEM ÖĞRENİYOR.

Mahir Özgür Damar İlköğretim okulundaki 1050 öğrencinin trafikte dikkatli olması yaşadığı  alanlarda trafikle ilgili bilgi, sahibi olabilmeleri için Türkiye Eğitim gönüllüleri ve Mercedes firmasının birlikte yürüttüğü Mobile Kids Ateş Böceği eğitim programı sürüyor 4 er saatlik eğitimler ve sonrasında hazırlanan değerlendirme  formları ile birlikte ilk okul çocuklarının trafik bilgisi edinmeleri ve farkındalık yaratmayı amaçlayan eğitimlerde amaçlanan şey trafikle ilgili bilgi ve becerileri kazanılması ve beceri ve tutum kazanmaları.

Trafik konseptine uygun olarak tasarlanmış , teknoloji tarafından desteklenen  yaratıcı ve yenilikçi bir öğrenme ortamı saylayan  bu eğitimde temel trafik bilgileri, trafikte özel durum gibi konularda 2 ile 8. Sınıflara verilen eğitimde belli başlı olarak  Trafikle ilgli temel kavramlar, Yaya olarak uylması gereken kurallar, Karşıdan karşıya geçişlerde yapılması gerekenler, Araçlara iniş ve binişlerde dikkat edilmesi gerekenler, Okul çevresinde ki yollarda güvenli trafik geçişleri, ve trafiğin düzenlenmesinde  görev yapan kurumların tanıtılması başta olmak üzere çocukların trafik içinde yaşarken dikkatli olmalarını öğretiyor.

Mercedes Tırı içerisinde verilen eğitimlere zaman zaman Efeler Ortaokulu öğrencilerini de programa katılmasıyla  Nisan ayına kadar sürecek eğitimlerin ardından hazırlanacak raporla birlikte yaratılan farkındalık ve eğitimlerin geri dönüşü değerlendirilecek.

Türkiye Eğitim Gönüllüler Vakfının eğitimlerine zaman zaman Didim Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de eğitimci olarak katılabiliyor.  Vakfın Ateş Böceği kampanyasının içinde farklı ilgi alanlarına göre ç eğitim çalışmaları da yapılabiliyor. Konuyla ilgili olarak şayet okul müdürlerinin isteği olursa Standart Ateş Böceği eğitimleri yine gezici araçlarla  devam edebilecek

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü