19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 13 Ocak 2017 16:43

DİBEL’in Kazancıdır

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİBEL’in Kazancıdır

Didim Belediye Başkanlığının haftalık basın toplantısı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sonrası olması sebebiyle Deniz Atabay’ın gazetecileri meslek yaşamlarında başarılar dilediği  konuşma ile başladı. Atabay doğru ve tarafsız habercilik yapılmasına özen gösteren meslek mensuplarına teşekkür ettiği toplantıda yazılı basındaki eleştirileri dikkate aldıkların ve kendilerine yol gösterici olduğunu da söyledi.

Önceki gün yapılan Slow Food sunuma katıldığını ve buradaki konuşmacının belirttiği gibi dünyada gelişen trendin kaliteli ve doğal ürüne ulaşarak beslenme olduğunu Didim’de bunun bazı özel ürünlerle katıla bilineceği belirtildi. Kaliteli beslenme özel usul pişirilen yemek kültürünün yaklaşan Vegan Festivali öncesinde ne derece önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyleyen Belediye Başkanı Deniz Atabay, festival öncesinde lokantalarla yapılacak görüşmelerle farklı lezzetiyle vegan/vejetaryen yemekleri menüye eklenmesini teşvik edeceklerini de belirtti. Geçen sene yapılan kutsal yol yürüyüşünde yapılan ev yemekleri sunumunun Slow City ilan edilen yerlerdeki çat kapı uygulamasının bir benzeri olduğu na dikkat çekti.

İller bankasının son toplantısında Akbük ve Akköy’ün kanalizasyonu ile ilgili taleplerinin ihale aşamasına geldiği müjdesini verildiğini öylelikle kentsel gelişmede önemli olan bu konunun halledileceğine sevindiğini söyleyen Atabay, kendisine aktarılan bazı lokal yağmur suyu sorunun halledileceğini belirtti.

Dibel’in son üç yılda karlı bulunup bulunmadığı ile ilgili soruya, zarar etmedi onu diyebilirim dedi ve kahvaltı yapılan Barış kafenin Aytepe’deki Barış 2 Kafenin , Orman Kampının ve Zübeyde hanım parkının yapılmasının kar olduğun belirti ve Orman Kampında  fosseptiklerin kanalizasyona çevrildiğini ve ormanlık alanda havadan geçen enerji hattının yer altına alınmasının ve yapılan çevre düzenlemesinin kampın kendi gelirlerinden karşılandığını belirtti.

Haber : Ergun KORKMAZ

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü