18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 14 Ocak 2017 15:17

DİDİM ART GURUBUNUN RESİMLE GÖNÜL BAĞI DEVAM EDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM ART GURUBUNUN RESİMLE GÖNÜL BAĞI DEVAM EDİYOR

Didim Art Resim grubu 4 yıl önce başladığı çalışmalarına devam ediyor.  Amatör bir gurup olarak yan yana gelen gurup Altınkum Mahallesi muhtarlığının kullanılmayan,  mezbelelik olan binasının kendilerine tahsis edilmesiyle düzenlenen atölyede her yıla yaz ve güz sergileri ve birçok karma sergide resimlerini gösterme fırsatı bulmuşlar.

Kendi tecrübelerini paylaşarak ve birbirlerine önerilerle başladıkları çalışmalara bu sene de 10 kişilik gurupla devam ediyorlar, kendi değerlendirmeleri, kendi, zevkleriyle renkleri buluşturan gurup geçtiğimiz yıl D-marin öncülüğünde deniz temalı çalışmalarını İngiliz resim gurupları ile birleştirerek elde edilen gelirlerin, okullara yardım etmek için kullanılacak olan sosyal çalışmalara da katılan gurup zaman zaman sokak sergileri ya da konsept mekanlarda resimlerini sergiliyorlar.

Bu yılda bir çok  projeleri olduğunu öğrendiğimiz gurup netleşen çalışmalarını  Didimlilerle paylaşacaklarını söylediler.

Önceki belediye tarafından kendilerine tahsis edilen alanda daha farklı sanatsal etkinliklerde yapabileceklerini bununla ilgili projelerinin de olduğunu belirten gurubun önümüzdeki günlerde farklı sergilere de görebileceğimiz anlaşılıyor.

 

Haber : Erdem Özden

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü