20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 14 Ocak 2017 15:19

HAYVAN DOSTLARI SALONU SIĞMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYVAN DOSTLARI SALONU SIĞMADI

 

Aydın Büyük Şehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü  Didim'de ikincisini düzenlediği seminerle yerel hayvan koruma gönüllüleri ile  buluştu.

Aydın Büyük Şehir Belediyesi Kültür Merkezinde  yapılması planlanmasına rağmen kültür merkezindeki dersliklere sığmayan gönüllüler önce DİTAP salonunda toplanmayı denediler, gittikçe artan sayıları ile  gönüllüler buraya da sığmayınca Didim Belediye Meclis Salonunda toplanan hayvan severler burada da koltuklara sığmadılar.

Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof  Kerem Ural'ında katıldığı seminerde Didim Sokak Hayvanları Barınağından Veteriner Ceren Karahallı'nın sunumlarıyla devam etti.

Seminer sonunda katılımcılara doldurdukları formlar ve verdikleri fotoğraflarla  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Hayvan Koruma gönüllüsü olduğunu belgeleyen kimlik kartları verilecek.

Didim Barınağı veterineri Ceren Karahallı  "Barınakta Sokak hayvanlarının tedavisi ve bakımı, üremelerinin kontrol altına alınması, sokakta kalan hayvanların beslenmesi, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi, güçten düşmüş, yaralı, sakat ve sokakta yaşamını sürdüremeyecek durumdaki hayvanların rehabilite edilene kadar bakımını sağlama gibi çalışmalar yapıldığını, görevlerini yürütürken gönüllülerden çok destek aldıklarını kendilerine çok teşekkür ettiğini " söyledi.

 

Hayvan hakları ve gönüllülerin acil durumlarda nasıl davranması gerektiği ve hayvan sahiplendirilmesinde dikkat edilecek kriterlerin anlatıldığı seminerde gönüllü çalışma guruplarının koordineli bir şekilde ve yasal bir dernek etrafında toplanmaları halinde daha kolay hareket edebilecekleri de kabul gördü.

 

Haber : Erdem Özden

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü