23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 16 Ocak 2017 16:55

EĞİTİM SEN DİDİM TEMSİLCİLİĞİ GENEL KURULU YAPTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EĞİTİM SEN DİDİM TEMSİLCİLİĞİ  GENEL KURULU YAPTI

Eğitim Sen Didim Temsilciliği 10. Olağan Genel Kurulu 15 Ocak Pazar günü sendika binasında yapıldı. Genel Kurula Eğitim Sen ü yelerinin katılımı yanında  Eğitim Sen Aydın Şube Sekreteri Seyit Pak, Sağlık Emekçileri Sendikası  Didim Baş Temsilcisi Selçuk Altınok, Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, Emekli Sen Didim Şube Başkanı İsmail Doğan ve Didim Haziran temsilcisi Haydar Pınarbaşı katıldı.

Genel Kurul açılış konuşmasında  Eğitim Sen Didim Baş Temsilcisi Turgay Elçi “ toplum için büyük bir umut olan 7  Haziran seçimlerinden ülkemizde Suruç Katliamı ile başlayan İçinde Elif’imizi kaybettiğimiz 10 Ekim Ankara Katliamı dahil onlarca toplu katliamın yaşandığı, bir süreçten sonra siyasal iktidarın daha düne kadar beraber yürüdükleri ve ‘ ne istediler de vermedik ‘ dedikleri  FETÖ’nün  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bunu “Allah’ın bir lütfu” olarak görüp OHAL ilan edilmiştir. FETÖ ye karşı ilan edildiği söylenen OHAL  muhaliflerin tasfiyesi ve baskı aracı olarak kullanılmıştır. OHAL süresince binlerce kamu emekçisi açığa alınmış ve ihraç edilmiştir. Gazeteler ,dergiler televizyonlar, dernekler kapatılmış gazeteciler tutuklanmış, seçilmiş   belediye başkanları ve milletvekilleri tutuklanmış içeride ve dışarıda savaş ve çatışma politikaları hayata geçirilmiştir.” Dedi.

Elçi; “OHAL’de kamu emekçilerinin iş güvencesini ortadan kaldıran, rotasyon ve performansa dayalı güvencesiz çalışma yasaları çıkarıldığını” da. Söyledi.

Genel kurla katılan STK temsilcileri, son dönemde çeşitli bahanelerle kamu çalışanlarına yönelik baskıları kınadılar ve  demokrasi mücadelesinde KESK başta olmak üzere tüm STK’ların  omuz omuza olmaları ve birlikte mücadele hattı örmeleri gerektiğini söylediler.

Genel Kurula katılan konukların konuşmasının ardından tek liste ile gidilen seçimlerde “Turgay Elçi, Özlem Sarıtaş, Gökhan Gök , Selahattin Pınarbaşı ve Umut Korkmaz” Didim Eğitim Sen  yürütme kuruluna seçildi. Yürütme kurulu önümüzdeki hafta kendi arasında görev dağılımı yapacaktır.

Yeni seçilen yürütme kurulu yaptıkları ilk açıklamada “önümüzdeki dönem özellikle iş güvencesi, “Laik yaşam ve laik eğitim” ile “DARBEYE,OHAL’E,BAŞKANLIĞA HAYIR” temelinde emek ,demokrasi ve barış mücadelesini yükselteceklerini” belirttiler.

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü