17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 16 Ocak 2017 16:55

Didimliler Pazar Günü Türküye Doydu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didimliler Pazar Günü Türküye Doydu

Didim Cemevi Aşık Veysel Korosu Pazar Günü Barış Konseri Verdi.

Didim ticaret Odası  Nurullah Kocabıyık Kültür Salonunda yapılan Konserde Koronun Şefi Cem Sezgündi.

Sunuculuğunu Hatice Kum'un yaptığı konserde Türk Halk Müziğinin unutulmaz eserleri seslendirildi.

Ayhan Bulut, Cevahir Doğan, Engin Ağrı, Hüseyin Yıldızay ve Veysel Yerlikaya'nın bağlamalarıyla katıldığı konserde Ud'da Ersin Kocabaş, Akordeon 'da Tarık Kural, Ritimlerde Mesut Özgiresun ve Süheyle Deniz'in yanı sıra Kanun ve Nefesli çalgılara misafir sanatçılar ses verdi.

48 Koristin sahne aldığı konser de salon da boş koltuk kalmamıştı.

Aşık Veysel Korosu konserinde bir konuşma  yapan Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, “ Türkülerimizi ne kadar yasaklasalar da biz sizler sayesinde dinlemeye devem edeceğiz” dedi. İlhan “Ortadoğudaki din savaşları ve yaşama müdahalelerin Türkiye’de en son  Ortaköy saldırısıyla yansıdı . OHAL kararlarıyla  Türkü söyleyen radyolar TV kanalları kapatılıyor. Bunlar tarihten hiç ders almamışlar. Kim ki türkülerden korkmuş, türküleri yasaklamış, tarih sayfasından silinmiştir. Bu halk  Pirsultanlar’ı, Nesimi’leri,  unutmamış ama onlara zulmedenlerin adları bile okunmuyor. “ dolayısıya türkülerden korkkanlar tarihte de hatırlanmıyor” dedi.
Konser sonunda Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eray koro adına Şef Cem Sezgin ile  Sunucu Hatice Kum’a çiçek takdim edildi.

 


mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü