22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 18 Ocak 2017 15:41

ADD’den ÇAĞRI “BU OYUNU HEP BİRLİKTE BOZALIM”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ADD’den ÇAĞRI “BU OYUNU HEP BİRLİKTE BOZALIM”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Didim şubesi Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması ile  Anayasa Değişikliği ve Başkanlık anayasası anlamına gelen meclis görüşmeleri öncesi milletvekillerini tasarıyı kabul etmemeye çağırdı.

ADD Didim Şube Başkanı Tuncer Bacaksızın yaptığı açıklamaya CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil, Vatan Partisi ilçe yöneticileri, Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, Eğitim Sen Temsilcisi Turgay Elçi ve Eğitim İş Didim şubesi üyeleri de katıldı.

ADD Şube Başkanı Tuncer Bacaksız yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Meclis’te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa tuzağına karşı görüşlerimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar.

Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır.

Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal” “ceberrut” ve “keyfi” bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır.

Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz:

Parça tesirli bir bombaya benzeyen “Cumhurbaşkanlığı sistemi” adı altında pazarlanan rejim değişikliği Atatürk Cumhuriyeti’ni parçalayacaktır!

Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi birlik olalım ve Emperyalizmin oyununu bozalım!

Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır!

HAYIR DİYORUZ ÇÜNKİ,

Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine ve Demokrasiye sahip çıkıyoruz, Meclis Cumhurbaşkanına bağlanıyor, kuvvetler ayrılığı ortadan kaldırılıyor, Etkisiz, yetkisiz, aciz ve sembolik bir meclis ortaya çıkıyor, Ülkemiz demokratik, laik ve tam bağımsız bir ülkedir, Her şeye dokunan ama kendisine dokunulamayan bir diktatör ortaya çıkıyor, Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir, Meclis mezara, Demokrasi tarihe gömülür, Ülkemizde adalet istiyoruz.” Dedi.

Bacaksız son olarak; “

Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir!

 

Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım!” diyerek sözlerini bitirdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü