18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 19 Ocak 2017 17:19

"Bre Kaçak Saraylı Reis!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(3 oy)

"Bre Kaçak Saraylı Reis!

Halkın Kurutuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut Ege'de peşkeş çekilen 18 Adayı ile ilgili çok sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Partilileri Didim Cumhuriyet Meydanında kurulacak  mahkemede yargılayacaklarını söyledi.

Açıklama aynen şöyle “Bre Kaçak Saraylı Reis!

Seni ve AKP’gillerini vatana ihanetten Çeşme ya da Didim Meydanı’nda mahkeme kurup yargılayacağız, Ege’deki 18 Adamızı Yunanistan’a peşkeş çekişinizden dolayı” denilen açıklamanın devamında ise “Bundan hiç kaçışınız, kurtuluşunuz yok. Kurtuluruz sanırsanız, yanılırsınız. Hem de fena halde...

Adınız gibi bilmektesiniz ki, sizin işlediğiniz suçlar saymakla bitmez. Önce de söylediğimiz gibi, TCK’deki tüm suçları, hem de bir değil, onlarca, yüzlerce kez işlemiş bulunmaktasınız siz.

Fakat biz, Adalar’dan başlayalım, dedik. Birinci yargılanmanız o meydanlarda olacak. Mevsim yaz ise açık havada olacak mahkeme. Kış ise, hani devasa iftar çadırları kuruyorsunuz ya Ramazanlarda, işte onlar gibi bir çadır kuracağız. Tüm dünya medyası izleyecek yargılanmanızı. Naklen de verilecek zaten, yani canlı olarak.

Mevcut, bugünkü yasalar uyarınca yargılanacaksınız. Vatan toprağını başka bir milletin egemenliğine göz göre göre terk etmiş olmanızdan dolayı.”

Nedir, şu anki TCK’de bunun müeyyidesi?

“MADDE 302. - (1) Devletin topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymak, Devletin birliğini bozmak, Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını Devlet idaresinden ayırmak, Devletin bağımsızlığını zayıflatmak amacına yönelik elverişli bir fiil işleyen kimseye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir.

“(2) Bu suçun işlenmesi sırasında başka suçların işlenmesi hâlinde, ayrıca bu suçlardan dolayı ilgili hükümlere göre cezaya hükmolunur.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü