19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 19 Ocak 2017 17:20

Emek Partisi Didim İlçe Örgütü bir açıklama

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Emek Partisi Didim İlçe  Örgütü bir açıklama

 

Emek Partisi Didim İlçe Örgütü bir açıklama yaparak "#hayır" diyeceklere gözdağı vermeye çalışıyorlar"  dedi ve Antakya'da parti üyelerini de içine alan ve 34 kişinin göz altına alınmasını kınadı.

Emek Partisi Didim  İlçe Başkanı Kazım Güzel'in yaptığı açıklamada; "Çarşamba saba-hı Antakya ve İskenderun'da HDP, EMEP, SO-DAP, SYKP gibi siyasi parti, İnsan Hakları Derneği ve Demokratik Kitle Örgütü yöneticilerinin evleri basıldı, 34 kişi gözaltına alındı. Gözaltılara gerekçe olarak terör örgütü prop-agandası gösteriliyor. Gözaltına alınanlar avukatlarıyla görüştürülmüyor, yasal haklarını kullanmalarına engel olunuyor." Denildi.

Güzel ayrıca; " Tür-kiye yeni anayasayı tartışıyor. Ama anayasaya dair fikrini söyleyecek ve bunu örgütlemeye çalışan demokrasi güçlerine göz açtırılmıyor. AKP hükümeti bilim ve mantık çerçevesinde olayı açıklamaya çalışanlara her gün operasyon düzenliyor. Sadece sonuca kilitlenmiş başka bir şey duymak görmek istemiyor. Kendisi söylediği dışında hiçbir şeye inanılmasını istemiyor. Tek bildikleri güçlü oldukları ve bu gücü yasalar aracılığıyla sonsuza kadar kullanacakları. Bugün mevcut Anaya-sa'ya uymayan AKP hükümetinin yapacağı yeni anayasaya uyacağını kim söyleyebilir. En azından anayasayı ihlal eden Cumhurbaşkanın ağzından böyle bir taahhüt duymadık. Dolayısıyla yapılacak hiçbir değişiklik fiili durumu karşılayamayacaktır. Çünkü Erdoğan, değişen her durumda kendini bir kurala bağlamadan yeni teamüller oluşturacaktır. İşte tam da buna itiraz eden ve bu 'tek adam'a gidişe dur diyen demokrasi güçleri hedef alınıyor.

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL rejimi muhalefete yönelik daha sert müdahaleler ve keyfiyetçi bir yönetimle sürdürülüyor. Muhalif olan, hükümetin politikalarına itiraz eden, eleştiren, demokratik görüş ve siyaset hakkını kullanmak isteyen herkes bu despotizm ve saldırı dalgasından payını alıyor" dedi.

Açıklamanın son bölümünde; "Hukuksuzlukların alabildiğine yaygınlaştığı bu süreçte, gündemde olan anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam yönetiminin nasıl işletileceği açıkça gösterilmiş oluyor.

Savaş, kaos, baskı koşullarının devamından fayda uman hükümetin hukuksuz icraatlarını durdurmak partimizin, emek ve demokrasi güçlerinin vazgeçmeyeceği görevi olacaktır.

 

Halkın sesini susturamayacaksınız, gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın" denildi.

Son değişiklik Perşembe, 19 Ocak 2017 17:49
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü