24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 19 Ocak 2017 17:23

CHP OLASI REFERANDUMA HAZIR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

CHP OLASI REFERANDUMA HAZIR

Cumhuriyet Halk Partisi Didim ilçe başkanlığında olası referandum öncesi sandık görevlileri, delegeler ve üyeler le toplantılar başladı.  Parti binasında  önceki gün yapılan danışma kurulu toplantısı düzenlendi. Olası bir referandumda nasıl hareket edilmesi ve neler yapılması gerektiğinin konuşulduğu ve tartışıldığı toplantıya Belediye başkanı ve meclis üyeleri, CHP ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile parti delegeleri katıldı.

Toplantıda yürütülecek çalışmaların ortak akılla yürütülmesi isteği partilelerce “Başkanlık sisteminin tartışıldığı şu günlerde birey olmayı başaramamış  birilerinin körü körüne ümmet olarak birilerine biat ettiği bir ortamda CHP’nin tabanına danışması ve “ortak akıl” demesi ayrı bir önem taşıyordu. Birileri biat ederek, Osmanlıcılık peşinde koşarken, halifeliği dillendirirken; CHP’lilerin ortak paydası ise Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet’in korunup kollanması ve sahip çıkılması” olarak değerlendirildi.

İlçe başkanı Gökmen Karataş “Yaşanan süreci tartışacağız. Didimliler olarak neler yapabiliriz? Sizlerin görüşleri bizler için önemli. Kim ne katkı sunabilecek öğrenmek istiyoruz. 70 gün sonraki referandum için bir cephe oluşturmalıyız. Mücadeleyi yükseltmeliyiz. AKP topluma korku vererek bu günlere geldi ve halen topluma korku vermeye çalışıyorlar. Ne olduğunu bilmediğimiz, kime karşı savaştığımızı bilmediğimiz bir ortamdan geçiyoruz. Birileriyle bir gün dost bir gün düşman oluyorlar. Böyle giderse Cumhuriyet de, seçim de, demokrasi de kalmayacak. Hep birlikte sahaya, alanlara inmeliyiz. Taşın altına hepimiz elimizi sokmalıyız. Bu gün o gündür…” dedi.

Başkan Deniz Atabay ise ”Kendi içimizdeki sorunları çözeriz. Resmin büyüğüne bakmak lazım. Mücadelemiz sürüyor. Ben şahısların belediye başkanı olmayacağımı söylemiştim; olmayacağım. Her türlü eleştiriye açığız, verilmeyecek hesabımız yok. Belediyeye gelen taleplerin %60’ı iş talebi. Ancak kadrolar kapalı. Daha fazla insana iş verebilmek için yatırımların arttırılması gerekiyor. Bunun için de çalışıyoruz. Örgütlü olmayan hiçbir güç başarıya ulaşamaz. Birlik ve beraberlik içerisinde mücadelemizi yükseltmeliyiz” dedi.

 

Partililerin Hayır’a yönelik çalışmaları şimdilik pasif eylem olarak ayağa kalkmanın parti dışına taşınması konusundaki görüşlerinin de değerlendirileceğini söyleyen yöneticiler, yasal tüm yolları kullanarak Hayır çalışmasını sürdüreceğiz, etkin ve pratik önerileri olanların parti çalışmalarına mutlaka katılmaları istendi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü